Кіберполіція назвала групу у соцмережі, в якій доводять дітей до самогубства

12 Лютого 2017, 12:06

Департамент кіберполіції Національної поліції виявив небезпечну групу у соцмережі, у якій доводять дітей до самогубства, і до якої входили 209 користувачів з України. Про це повідомили у прес-службі відомства 12 лютого. 

Зазначається, що це група https://vk.com/blueskitea.

Працівники кіберполіції опублікували 209 акаунтів постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України, щоб батьки змогли перевірити облікові записи дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами. 

За інформацією, фанати таких спільнот називають себе «китами», використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один із небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». 

Працівники кіберполіції виявили, що організатори цих груп відпрацьовують чіткий алгоритм дій, доводячи дитину до самогубства. У подальшому відеозаписи із самогубством дитини продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

Щоб не допустити потрапляння дітей до таких груп, кіберполіція рекомендує батькам:

  • Приділяти більше уваги психологічному стану дитини.
  • Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита.
  • Перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах.
  • Звертати увагу на коло спілкування дитини.
  • Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
  • Обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.
  • Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Працівники Аналізуючи діяльність таких груп, кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України. У зв’язку з цим кіберполіція звертається до батьків та усіх не байдужих із проханням бути пильними, при можливості – перевірити облікові записи ваших дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами. 

Нагадаємо, у квітні 2016 року кіберполіція ліквідувала бот-мережу, якою керували з Росії.