Хорошковський вважає, що уряд не має права оцінювати закупівлі «вишок Бойка»

18 Травня 2012, 12:46

Хорошковський наголосив, що уряд не має права давати оцінку цьому питанню.

«Що стосується цих установок, то ви знаєте, що запити були підготовлені, в тому числі народними депутатами в правоохоронні органи України, які це питання вивчали, і на сьогоднішній день ми не маємо відповіді, що там є склад злочину», – сказав він.

За словами Хорошковського, якщо існує необхідність ще раз провести перевірку, то депутати мають підготувати відповідне звернення до Генеральної прокуратури України.

Як повідомлялось, опозиція провела власне розслідування історії з придбанням Чорноморнафтогазом двох бурових установок за корупційною схемою і буде вимагати покарання причетних до цього осіб на міжнародному рівні.

Народні депутати від БЮТБ Остап Семерак та Сергій Власенко повідомили, що за час розслідування вдалося добути всю тендерну документацію, оригінал договору, підписаного між Чономорнафтогазом і підставною оффшорною компанією. Окрім першої вишки, з якої все почалося була друга вишка, а потім ще був фіктивний тендер на купівлю чотирьох кораблів супроводження, на якому було вкрадено за нашими оцінками близько 560 млн. грн.

На основі цих документів опозиції вдалося довести, що тендер був абсолютно фіктивним, а документи, подані на тендер – фальшиві.

Опозиція обіцяє всі зібрані документи за підписом Юлії Тимошенко направити до FATF та інших відповідних організацій.

Нагадаємо, минулого року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна.

У першому тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.