Кабмін уніс до Ради законопроект про дозвіл на блокування сайтів без судового рішення

16 Травня 2016, 12:45

Уряд 10 травня зареєстрував у Верховній Раді законопроект №4629 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет». Про це свідчить відповідна сторінка на сайті Ради.

Законопроектом запропоновано механізм, за яким правовласники зможуть протягом доби заблокувати доступ до піратського контенту на сайті без необхідності звернення до суду.

Механізм передбачає написання скарги від уповноваженої особи власника контенту, після якої сайт протягом 24 годин повинен заблокувати доступ до такого контенту або видалити його. Власники сайтів при цьому повинні вказувати онлайн своє повне ім'я або найменування, а також назву хостера, повну адресу місця проживання або місцезнаходження, адреси електронної пошти та телефону для забезпечення можливості надіслати такі скарги. Окрім того, від власника сайту вимагають також запобігти повторному розміщенню такого контенту на сайті. Не пізніше доби після блокування власник сайту повинен повідомити про це власнику прав на контент по електронній пошті. Якщо власник сайту не дослухався вимог, то правовласник звертається до хостера, і той зобов'язаний «видалити або зробити неможливим доступ до інформації, щодо якої подано скаргу» протягом доби після отримання цієї скарги. Правовласник також наділяється правом отримувати від власника сайту особисті дані користувача, який порушив авторські права, в обсязі, достатньому для звернення до суду.

Також проектом закону вносяться зміни до «Закону про нотаріат». Нотаріусам надається право забезпечувати докази в інтернеті, тобто фіксувати наявність тієї чи іншої інформації в інтернеті.

Як написали автори у «Пояснювальній записці» до законопроекту, необхідність його ухвалення спричинена постійним потраплянням України до так званого «Спеціального Списку 301», де її віднесено до держав, які недостатньо боряться з піратством у мережі. Також ухвалення норм законопроекту нібито передбачене статтями 245-248 «Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» та Планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію на 2014-2017 роки.

Станом на тепер законопроект направлено на розгляд комітету.

Як повідомлялося, в оновленому «Списку 301» Україна знову опинилася серед найбільш «піратських» держав світу.

читати ще

показати ще