Юрій Лапаєв: Із призначенням Тарана міністром оборони з’являється дедалі більше сигналів про гальмування реформ у ЗСУ

24 Квітня 2020, 09:00

Попри певні недоліки, стара-нова команда екс-очільника Міністерства оборони України Андрія Загороднюка рухалась у правильному напрямі, натомість із приходом Андрія Тарана з’являється дедалі більше сигналів про гальмування реформ. Про це пише журналіст Тижня Юрій Лапаєв.

 

Він нагадав, що буквально в перших словах Тарана пролунала заява про «недосяжність цілковитої адаптації ЗСУ до стандартів НАТО». Згодом міністр, звичайно, виправдовувався і пояснював, що саме він мав на увазі, але, як кажуть, слово — не горобець.

 

«Зокрема, окреслилася складна ситуація в оборонці. Міноборони своїм наказом закрив Проектний офіс реформ — орган, що розробляв більшість ініціатив, які мали б наблизити українське військо до сучасних стандартів. Зокрема, Офіс опікувався створенням нового закону про оборонні закупівлі, метою якого було збільшити прозорість і зменшити можливості для корупційних афер. Офіційно тепер замість Проектного офісу реформ оновленням війська має займатися Директорат оборонної політики. Але на момент написання статті немає жодної інформації про його склад, керівництво чи повноваження. Це може не лише зупинити оборонну промисловість, бо під питанням опиняється державне замовлення, а й негативно вплинути на міжнародну допомогу Україні. Адже ухвалення нового законодавства є однією з умов продовження співпраці з НАТО і США. Лише 15 квітня прес-секретарка відомства заявила про конкурс на посади в новостворений Директорат, одночасно звинувативши колишніх співробітників Проектного офісу в поширенні недостовірної інформації про свою діяльність», — йдеться в матеріалі.

 

Лапаєв зауважив, що новою нормою виступів прес-секретарки Міноборони Світлани Павловської стають звинувачення в бік суспільства, активістів чи медіа. Як у старі добрі часи президента Петра Порошенка, критику автоматично вважають «рукою Кремля» і пропагандою в інтересах Москви з боку «фейсбукерів».

 

За його словами, приблизно в такому ключі коментували, наприклад, часткове скасування переходу на нову систему харчування в ЗСУ. Утім, у нового керівництва був час зайнятися й культурою: після втручання прес-служби Міноборони в ефіри військової радіостанції «Армія FM» замість звичного репертуару годину грав Ансамбль пісні і танцю ЗСУ, що викликало обурення бійців і ветеранів.

 

«Проблеми комунікації з суспільством, які були за попереднього президента, нікуди не зникли й за нового головнокомандувача», — додав Лапаєв.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»