Юлія Тимошенко: місяць після вироку

11 Листопада 2011, 07:40

Як відомо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році й зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих у результаті їх укладання.

Апеляцію на вирок у «газовій справі» Тимошенко 24 жовтня передала через адміністрацію Київського СІЗО. За даними адвоката екс-прем’єра Юрія Сухова суд візьметься за її розгляд  13 грудня.

З часу винесення вироку в «газовій справі» стосовно Тимошенко Службою безпеки  була порушена справа за покладання боргів корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ) на державний бюджет, за якою проводився обшук у помешканні головного бухгалтера ЄЕСУ Лідії Сокольченко. Також Податковою міліцією поновлено 4 справи, що стосуються ухилення від податків корпорацією ЄЕСУ.

За цей місяць у Тимошенко істотно погіршилось здоров’я. За даними її захисника у справі ЄЕСУ Сергія Власенка, екс-прем’єр не може самостійно пересуватись, оскільки має проблеми з хребтом.

Разом з тим, соратниця Тимошенко народний депутат Наталія Королевська звернулася до Окружного Адміністративного суду Києва з вимогою визнати неправомірними рішення судді Родіона Кірєєва щодо відмови у відвідуванні екс-прем’єр-міністра у СІЗО.

Кірєєв також заборонив відвідати Тимошенко у СІЗО представникам ПАРЄ, які були шоковані таким рішенням і назвали його «симптоматичними знаками системи в України».

Як відомо, міжнародна спільнота різко засудила винесений Тимошенко вирок.

Так, президент найбільшої партії Європарламенту (ЄНП) Вілфрід Мартенс заявив, що "президент України Віктор Янукович порушив обіцянку, дану багатьом вищим керівникам ЄС і посадовим особам, включаючи і мене, пропонуючи правове рішення – декриміналізувати статтю". У свою чергу тоді ще посол Франції в Україні Жак Фор на початку листопада допускав санкції ЄС проти України у зв'язку з політичною ситуацією в країні. Відреагував на засудження Тимошенко і президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв. Коментуючи «газову» справу він заявив, що судові рішення не повинні бути продиктовані політичним контекстом і носити антиросійський характер.

Крім того, наприкінці жовтня Європарламент ухвалив жорстку резолюцію щодо України. В історії взаємин України та Європейського союзу ніколи не звучали вимоги та оцінки, подібні до тих, що викладені у резолюції.

Вирок поставив під загрозу підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом – було скасовано візит президента України Віктора Януковича до ЄС та перенесено на пізніший термін саміт Україна-ЄС. У свою чергу Тимошенко з СІЗО написала листа до ЄС з проханням не зважати на її долю у вирішенні питання асоціації України з ЄС.

Зрештою у ЄНП заявили, що після звернення Тимошенко європейські лідери не будуть мати виправдань для відмови підписання Угоди про асоціацію. І згодом Київ погодився на офіційну пропозицію Брюсселя провести саміт Україна-ЄС 19 грудня поточного року.

При цьому жорстку критику міжнародного співтовариства викликала лише "газова справа", за якою Тимошенко засудили на 7 років. Разом з тим нові справи, порушені вже після оголошенння вироку, залишилися без коментарів.

Як відомо, проти Тимошенко розслідуються ще дві кримінальні справи – за звинуваченнями у нецільовому використанні 200 млн євро з 320 млн євро, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів, та у незаконній закупівлі карет швидкої допомоги Opel Combo. Згодом їх об’єднали в одну.

98