НОВИНИ

Тимошенко попросила Євросоюз не зважати на її долю і підписати угоду з Україною

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, засуджена до семи років в'язниці через підписання газової угоди з Росією, попросила ЄС не карати Україну позбавленням європейської перспективи. Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, Тимошенко закликала європейців не пов'язувати її справу з підписанням і ратифікацією ключової для України Угоди про асоціацію.

«Я прошу вас не голосувати проти угоди тільки тому, що ви думаєте, що це підвищить мої шанси знайти свободу», - йдеться в оприлюдненому в середу англійською мовою зверненні Тимошенко.

«Я б не хотіла, щоб європейське майбутнє моєї країни постраждало з будь-якої причини і менше за все, щоб це сталося через мою долю», - заявила вона.

Тимошенко звернулася з проханням до «народів, парламентів та лідерів Євросоюзу» не допустити, щоб розчарованість Заходу Януковичем поширилася на всю Україну.

«Я прошу підписати і ратифікувати угоду з Україною, навіть якщо український уряд свідомо не виконує умови останньої резолюції Європарламенту», - написала Тимошенко, яка називає переслідування «розправою» і збирається домагатися справедливості в Європейському суді з прав людини.

Нагадаємо, Європарламент попередив українську владу, що ув’язнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію. Саме, такі формулювання фігурують у резолюції щодо України, яку Європарламент прийняв 27 жовтня.

Крім того, Європарламент висловив стурбованість із приводу повідомлень про погіршення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні й закликав владу вжити заходів для захисту цих принципів.

Янукович під час перебування з візитом у Львові визнав, що Україна має проблеми, названі в резолюції Європейського парламенту.

Раніше повідомлялось, що Європейський союз переніс на пізніший термін саміт Україна-ЄС, який раніше планувалося провести у Києві 14 грудня. Янукович сподівається, що результати саміту «Україна - Європейський Союз», запланованого на 19 грудня цього року у Києві, засвідчать успішне завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію. 

Як повідомлялось, 20-й раунд переговорів щодо угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом завершився провалом. Єдиним питанням, по якому досягнуто успіху, стала відмова від терміну «довгостроковий» щодо скасування візового режиму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.