Європарламент підтримав введення санкцій проти Угорщини

12 Вересня 2018, 14:47

У середу, 12 вересня, Європейський парламент схвалив штрафну процедуру щодо Угорщини. Санкції проти Будапешта підтримала необхідна більшість у дві третини від загальної кількості депутатів.

 

Євросоюз звинувачує Будапешт в порушенні принципів правової держави, зокрема утиски неурядових організацій.

 

Тепер Раді ЄС належить вирішити, чи дійсно проти Угорщини буде запущена штрафна процедура відповідно до статті 7 Договору про Європейський Союз, що дозволяє, крім іншого, позбавити її голосу в Раді ЄС. Якщо міністри країн-членів ЄС погодяться з запуском штрафної процедури, Угорщина повинна буде надати пояснення своїх дій. Раніше аналогічна процедура була здійснена щодо Польщі, ініціатором тоді виступила Європейська комісія.

 

Як повідомлялося, 11 вересня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан почав готувати своїх прихильників до потенційного програшу у результаті ключового голосування Європейського парламенту  щодо верховенства права в Угорщині. 

 

Раніше стало відомо, що 11 жовтня Європарламент обговорить, чи варто запроваджувати дисциплінарні санкції проти Угорщини.  Так, європейські депутати вирішать, чи уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана створює серйозний ризик для цінностей ЄС через свою політику. Йдеться про статтю 7 Лісабонського договору , яка передбачає, що до країни-члена ЄС можуть бути введені санкції за різноманітні порушення. Орбана звинувачують у проведенні кампаній на антиіміграційній платформі (закону "Стоп Сорос", – Ред.) , порушенні свободи слова, права меншин, незалежності судів.

 

Для того, щоб запустити механізм санкцій проти Угорщини, резолюцію мають підтримати принаймні дві третини депутатів Європарламенту. 

 

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт офіційно вийшов з переговорного процесу щодо впровадження міграційного пакту ООН.

 

Нагадаємо, 19 липня Єврокомісія вирішила подати до суду ЄС проти Угорщину через недотримання Будапештом європейського законодавства в сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів. 

 

Як повідомлялося, 19 лютого  Орбан заявив, що Угорщина буде блокувати зусилля ООН і Єс з розширення міграції.