НОВИНИ

Європарламент розгляне можливість введення санкцій проти Угорщини

Європейські депутати вирішать, чи уряд Орбана створює ризик для цінностей ЄС.

У середу, 11 жовтня, Європейський парламент обговорить, чи варто запроваджувати дисциплінарні санкції проти Угорщини. Про це повідомляє BBC.

 

Так, європейські депутати вирішать, чи уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана створює серйозний ризик для цінностей ЄС через свою політику.

 

Зокрема, крок до початку аналогічного провадження нещодавно зробила Єврокомісія щодо Польщі. Йдеться про статтю 7 Лісабонського договору , яка передбачає, що до країни-члена ЄС можуть бути введені санкції за різноманітні порушення.

 

У свою чергу, уряд Орбана звинувачують у проведенні кампаній на антиіміграційній платформі(закону "Стоп Сорос", - Ред.) , порушенні свободи слова, права меншин, незалежності судів.

 

Очікується, що Орбан особисто виступить з контраргументами перед обговоренням у Європарламенті.

 

Наголошується, що для того, щоб запустити механізм санкцій проти Угорщини, резолюцію мають підтримати принаймні дві третини депутатів Європарламенту.

 

Якщо депутати вирішать підтримати даний процес, тоді Рада ЄС почне розслідування щодо відповідних порушень Угорщини.

 

"Це може бути дуже повільним процесом",- йдеться у повідомленні.

 

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт офіційно вийшов з переговорного процесу щодо впровадження міграційного пакту ООН.

 

Нагадаємо, 19 липня Єврокомісія вирішила подати до суду ЄС проти Угорщину через недотримання Будапештом європейського законодавства в сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів. 

 

Як повідомлялося,  19 лютого  Орбан заявив, що Угорщина буде блокувати зусилля ООН і Єс з розширення міграції.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.