НОВИНИ

Вердикт Європарламенту щодо Угорщини вже написаний - Орбан

Прем'єр Угорщини прокоментував дебати щодо резолюції, в якій йдеться про введення санкцій проти Будапешта.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан готує своїх прихильників до потенційного програшу у результаті ключового голосування Європейського парламенту  щодо верховенства права в Угорщині. Про це повідомляє американське видання Politico.

 

"Прихильники міграції мають більшість у Європарламенті", - зауважив він.

 

 

"Справді, вердикт вже написано", - додав він.

 

У свою чергу, Орбан виступить на пленарному засіданні Європарламенту у Страсбурзі у вівторок, 11 вересня. На засіданні відбудуться дебати щодо резолюції, в якій йдеться про введення санкцій проти Угорщини через порушення верховенства права.

 

"Я їду в Брюссель, щоб захистити Угорщину та угорський народ від несправедливих звинувачень та брехні", - підкреслив глава угорського уряду.

 

Як відзначає видання, "Брюссель" став гаслом для прем'єр-міністра. У минулому Орбан запустив агітаційну кампанію під назвою "Зупинити Брюссель".

 

Раніше стало відомо, що 11 жовтня Європарламент обговорить, чи варто запроваджувати дисциплінарні санкції проти Угорщини.  Так, європейські депутати вирішать, чи уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана створює серйозний ризик для цінностей ЄС через свою політику. Йдеться про статтю 7 Лісабонського договору , яка передбачає, що до країни-члена ЄС можуть бути введені санкції за різноманітні порушення. Орбана звинувачують у проведенні кампаній на антиіміграційній платформі(закону "Стоп Сорос", - Ред.) , порушенні свободи слова, права меншин, незалежності судів.

 

Для того, щоб запустити механізм санкцій проти Угорщини, резолюцію мають підтримати принаймні дві третини депутатів Європарламенту. 

 

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт офіційно вийшов з переговорного процесу щодо впровадження міграційного пакту ООН.

 

Нагадаємо, 19 липня Єврокомісія вирішила подати до суду ЄС проти Угорщину через недотримання Будапештом європейського законодавства в сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів. 

 

Як повідомлялося,  19 лютого  Орбан заявив, що Угорщина буде блокувати зусилля ООН і Єс з розширення міграції.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.