ЄС “взяв до відома” звільнення Іващенка, нагадавши про справи Тимошенко і Луценка

15 Серпня 2012, 16:56

«Представництво бере до відома звільнення пана Іващенко після двох років позбавлення волі, в ході яких його стан здоровя погіршився. Таким чином, це становить важливий гуманітарний чинник», – сказано у заяві.

При цьому Представництво ЄС відзначило«важливу роль, яку відіграли колишній президент Квасневський та колишній президент Кокс від імені Європейського Парламенту у справі спостереження за ходом процесу».

При цьому Представництво ЄС знову заявило«про свою стурбованість ситуацією з верховенством закону та реформою судової системи в Україні, якій Європейський Союз надає центрального значення».

Євросоюз підтвердив свої зобов'язання стежити за рядом інших поточних судових процесів, в тому числі у справі колишнього прем'єр-міністраТимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Луценко.

Нагадаємо, 14 серпня Апеляційний суд Києва звільнив колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка від відбування основного покарання. Іващенка відпустили додому із зали суду.

Захист Іващенка подаватиме касацію на це рішення, оскільки добивається його повного виправдання.

12 квітня Печерський райсуд засудив Іващенка до 5 років позбавлення волі за зловживання службовим становищем під час підписання в листопаді 2009 року плану санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу Феодосійського судомеханічного заводу.