НОВИНИ

Апеляційний суд змінив Іващенку вирок на умовний і звільнив його з-під варти

Колегія суддів Апеляційного суду Києва звільнила колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка від відбування основного покарання.

Таке визначення колегія суддів Апеляційного суду Києва оголосила у вівторок після розгляду апеляції Іващенка на вирок Печерського райсуду, яким він був засуджений до 5 років позбавлення волі.

Таким чином, суд частково задовольнив апеляцію Іващенка, який вимагав закриття кримінальної справи та скасування вироку.

Суд пом'якшив покарання для Іващенка за скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (перевищення службових повноважень) і ч. 5 ст. 27 с. 365 (пособництво у зловживанні владою) Кримінального кодексу.

Також суд змінив покарання із 3 років реального позбавлення волі на 3 роки умовно під випробувальний термін 1 рік іншому фігурантові справи - колишньому управляючому санацією майнового комплексу державного підприємства "Феодосійський судомеханічний завод" (Крим) Сергія Міхеєву, якого Печерський райсуд визнав винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 тієї ж ст. 365 КК за порушення в ході санації заводу.

Суд звільнив підсудних з-під варти в залі судових засідань.

Нагадаємо, 12 квітня 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Іващенка до п'яти років позбавлення волі з позбавленням на три роки права займати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків в установах, підприємствах та організаціях усіх форм власності, і з позбавленням 2-го рангу держслужбовця.

Іващенка обвинуватили у тому, що в листопаді 2009 року, обіймаючи посаду виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства «Феодосійський судномеханічний завод» (Крим).

Іващенко заявляв, що порушена проти нього справа має «очевидний коньюнктурно-замовний характер».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.