ЄС пропонує Україні свою допомогу в газових переговорах з Росією

13 Січня 2012, 13:13

«Це важливо як для енергетичної безпеки та незалежності України, так і тому, що розділ про енергетику в Угоді про асоціацію ЄС-Україна (включаючи глибоку та всебічну зону вільної торгівлі) побудований на цих зобов’язаннях», – йдеться у повідомленні.

«ЄС бажає, якщо цього хочуть Україна та Росія, вступити до тристоронніх консультацій щодо транзиту газу у будь-який час. Комісія залишається готовою продовжувати як активну підтримку реформ українського енергетичного сектора, так і модернізовувати інфраструктуру з транзиту газу в Україні, щоб забезпечити її збереження як ключової частини Панєвропейської енергетичної мережі», – пояснив Еттінґер.

Комісар ЄС зазначив, що разом з українським міністром вони узгодили спільну стратегію подальшої інтеграції українського енергетичного ринку в ЄС і негайно планують розпочати роботу над її реалізацією. Також Еттінґер пообіцяв залишатися у контакті з Бойком щодо розвитку переговорного процесу з Росією про постачання газу.

У свою чергу, Бойко запевнив комісара ЄС у тому, що результат переговорів з Росією не позначиться на постачанні російського газу до Європи.

Як повідомлялось, Україна 1 лютого 2011 року набула повноправного членства в Енергетичному співтоваристві.

У рамках членства в Енергетичному співтоваристві Україна має підвищувати ефективність функціонування внутрішніх ринків, перш за все, ринків електроенергії та газу шляхом впровадження відповідного законодавства Євросоюзу.

Наразі Київ і Москва ведуть переговори про перегляд газових контрактів, підписаних на початку 2009 року, з метою зменшення ціни російського газу. Водночас, результатів під час переговорів досягти поки не вдалося.

Нагадаємо, офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов нещодавно заявив, що Газпром сумнівається в бажанні України вести в 2012 році переговори про зниження цін на природний газ.

Такі заяви прозвучали після того, як Україна оголосила про зменшення поставок російського газу в 2012 році.

У Газпромі заявили, що зниження обсягу поставок газу для України неможливо навіть теоретично.