Ярема: до суду направлено 8 обвинувальних актів щодо вбивств євромайданівців

6 Лютого 2015, 12:58

До суду направлено 8 обвинувальних актів за фактами вбивств євромайданівців і насильницьких дій щодо них. Про це заявив генеральний прокурор Віталій Ярема під час свого виступу у Верховній Раді.

Так, він зазначив, що під час придушення мирних акцій на Майдані постраждали 2,5 тисяч осіб, а 104 з них загинули. 1200 отримали травми, у тому числі 185 – з вогнепальної зброї, а ще 1000 осіб отримали інші тілесні ушкодження.

Ярема додав, що за участь у мирних протестах 134 людини були незаконно позбавлені свободи.

“Неправомірно до кримінальної відповідальності притягнуті 503 людини та 291 – до адміністративної. Усі ці люди визнані потерпілими у рамках розслідування кримінальних проваджень", – додав Ярема.

Генпрокурор додав, що загальна кількість кримінальних проваджень щодо посадових осіб, у тому числі вищого рангу, становить близько 2,5 тисячі.

“Для забезпечення їх належного розслідування, ми за короткий термін звільнилися від прокурорів-поплічників режиму, змінений весь керівний склад як Генеральної прокуратури, так і прокуратур обласного рівня. Створені потужні слідчі групи з патріотично налаштованих і найбільш досвідчених працівників прокуратури, органів внутрішніх справ і Служби безпеки України", – заявив Ярема.

Він додав, що наразі розслідується близько 1000 кримінальних проваджень лише щодо злочинів проти Майдану, у тому числі 250 – щодо умисних вбивств і замахів на вбивства, а понад 500 – перевищення влади та службових повноважень.

Ярема також додав, що в рамках розслідувань допитано близько 3 тисяч осіб і проведено понад 1000 експертиз.

“Внаслідок цієї копіткої роботи, незважаючи на об'єктивні причини, які впливають на строки розслідування, до суду вже направлено 8 обвинувальних актів за фактами умисних вбивств учасників революції гідності та скоєних щодо них насильницьких дій“, – сказав генпрокурор.

Він нагадав, що про підозру у скоєнні злочинів оголошено основним організаторам і членам злочинного угруповання, серед яких екс-президент України Віктор Янукович, екс-прем'єр-міністр Микола Азаров, колишній перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, екс-генпрокурор Віктор Пшонка, екс-міністр МВС Віталій Захарченко, екс-заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк та інші, а загалом це понад сто осіб.

Нагадаємо, депутати почали збір підписів щодо відставки Яреми 14 січня. Для розгляду питання відставки потрібно зібрати 150 голосів.

Як повідомлялося, за словами голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва, станом на 28 січня у Раді зібрали 128 підписів за відставку Яреми.

Депутати закидають генпрокурору бездіяльність у кримінальних провадженнях. Зокрема – щодо вбивств на Майдані.