За даними співрозмовника, Туркменістан готовий надати Україні дуже пільгові умови – аж до того, що Україна сама собі добуватимемо газ на туркменському шельфі. Вже зараз Україні дають можливість добувати до 5 млрд кубів щорічно, причому цей газ обійшовся б у скромні за нинішніми мірками $200 з урахуванням доставки. Однак з доставкою є проблема.
Альтернативна труба, без прокачування по російській території, очікується у 2015 році. Як повідомило джерело в делегації, газ з цієї труби у результаті коштуватиме $270 за тисячу кубів, але, окрім спорудження газопроводу, треба ще побудувати термінал для прийому зрідженого газу – як відомо, він також очікується у 2015 році.
«Ще ряд угод розрахований не на перспективу, а на сьогодні. По-перше, внутрішньотуркменський газопровід «Схід-Захід» будуватимуть українські компанії – наша пропозиція виявилася вигіднішою, ніж російської «Ітери». По-друге, українська група компаній буде головним постачальником труб для мегагазопроводу, що будується, який пройде по території Туркменії, Афганістану, Пакистану та Індії. Ще ряд проектів знаходяться в розробці. Так, українська компанія «Альтком» братиме участь в тендері на спорудження злітно-посадочних смуг в аеропортах Туркменабата і Дашогуза, а також нового моста через Амудар’ю», – повідомив співрозмовник.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Віктор Янукович обговорив у Туркменістані перспективи співробітництва в будівництві енергетичних об'єктів, зокрема електростанцій на сонячній енергії, а також космічній галузі.
Україна зацікавлена у відновленні поставок туркменського газу.
Зараз Україна проводить переговори з Росією щодо перегляду газового контракту. Президент Віктор Янукович заявив, що Україна підготувала документи, необхідні для подачі позову до арбітражного суду щодо спору з Росією у газовій сфері.
Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готова відстоювати свою позицію щодо газового питання з Україною у будь-якому міжнародному суді.