НОВИНИ

Медвєдєв вважає, що позиція Януковича і Азарова з газових питань у «ніякі ворота не лізе»

Президент РФ Дмитро Медведєв сподівається, що Росії вдасться уникнути чергового газового конфлікту з Україною, аналогічного до кризи 2009 року, яка залишила без палива кілька європейських країн. Про це він заявив в інтерв`ю телеканалу Euronews.

«Я сподіваюся, що все-таки досвід останніх років наших близьких партнерів і друзів повинен навчити тому, що не можна підривати існуючу договірну базу, навіть якщо вона їм не подобається», - сказав Медведєв.

Він наголосив, що всі угоди, доки вони не скасовані в судовому порядку або не припинені сторонами, підлягають виконанню.

«Коли наші колеги, партнери, президент України, прем`єр-міністр України говорять: «Цей договір несправедливий, він нехороший, він типу від лукавого і ми його не виконуватимемо", - послухайте, це ні в які ворота не лізе! І я сподіваюся, що і наші партнери, наші українські друзі будуть так само неухильно, ретельно дотримуватися рамок договору, укладеного 2009 року».

Президент РФ пояснив, що російська сторона готова обговорювати з Україною різні схеми співпраці: «і просунуті, засновані на інтеграції, засновані на створенні або входженні України в Митний союз».

«Вони, щоправда, чомусь говорять, що СОТ їм перешкоджає бути в Митному союзі, це трохи дивно. Чомусь нам СОТ до Митного союзу не перешкоджає вступати, а їм перешкоджає. Але це вже внутрішня самооцінка. Або на основі якихось інших підходів, включаючи інвестиційну присутність в економіці і в газотранспортній системі України», - зауважив Мєдвєдєв.

За його словами, якщо сторони зможуть домовитися з цих питань, російська сторона буде готова розглядати питання про зміну схеми співпраці.

«Але при цьому залишаться непорушними речі: завжди газова співпраця здійснюється на основі формули; формула має універсальний характер. Причому вона відноситься і до України, і до інших країн. Розмови про те, що "ми платимо більше, ніж інші держави", ні на чому не грунтуються. Це чистої води пропаганда. Україна платить за тією ж формулою, і платить гроші, відповідні до тих, які платять інші європейські споживачі", - зазначив президент Росії.

«Ціни високі, це так. Але вони ж бувають і екстремально низькими, і в цьому випадку це проблема для енергопостачальника. Тому сподіваюся, що українські споживачі справно будуть виконувати договір, а про наші майбутні справи, про параметри майбутньої співпраці ми домовимося», - підсумував Медведєв.

Як повідомлялось, коментуючи попередню заяву російської сторони про те, що РФ може розірвати харківські угоди у випадку звернення України до суду для перегляду газових контрактів, народний депутат від Партії регіонів Володимир  Олійник заявив, що «односторонньо розірвати угоди не можна», тому суперечку потрібно вирішувати через суд.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович заявив, що Україна підготувала документи, необхідні для подачі позову до арбітражного суду щодо спору з Росією у газовій сфері.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готова відстоювати свою позицію щодо газового питання з Україною у будь-якому міжнародному суді.

Читайте також: Енергетична (не)безпека України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.