НОВИНИ

Янукович стверджує, що Україна підготувала матеріали для суду з Росією

Україна підготувала документи, необхідні для подачі позову до арбітражного суду щодо спору з Росією у газовій сфері.

Про це пише «Кореспондент-Україна» в матеріалі «Виктор Янукович: мы не бедные родственники и не будем ими никогда» з посиланням на президента Віктора Януковича.

«Ми вже півтора року ведемо переговори на цю тему і платимо день в день, місяць за місяцем за існуючими контрактами. Півтора року переговорів не увінчалися успіхом - так колись же їх треба закінчувати! Позиція Росії для нас категорично неприйнятна, і, якщо вона не зміниться, ми підемо в Міжнародний арбітраж. Є система міжнародних судів - це і Стокгольмський суд, і Міжнародний арбітраж в Гаазі. Так, суд - це крайній захід, але ви ж бачите, за півтора року ми не зрушили з місця», – стверджує Янукович.

За його словами, Україна не чекатиме до опалювального сезону.

«Яке це має значення - розпочався опалювальний сезон чи ні? Україна страждає, ми платимо гроші Росії. І ми не говоримо про те, що з зверненням до суду ми припиняємо платити. А рішення (про подачу позову до арбітражу – Ред.) потрібно було приймати вже давно. Матеріали для подачі в суд ми фактично оформили. Ми абсолютно впевнені в тому, що міжнародні договори порушені», - додав Янукович.

Як повідомлялося, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готова відстоювати свою позицію щодо газового питання з Україною у будь-якому міжнародному суді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.