НОВИНИ

Росія готова судитися з Україною через газ

Росія заявляє, що готова відстоювати свою позицію щодо газового питання з Україною у будь-якому міжнародному суді. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками переговорів з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком.

"Як сказав прес-секретар президента за його дорученням, ми готові відстоювати свою позицію у будь-якій міжнародній судовій інстанції", - заявив Лавров.

Зі свого боку глава МЗС України Костянтин Грищенко заявив: "Завжди є одна група людей, яка зацікавлена в розгляді справ у судах, - це юристи. Напевно, ми постараємося зробити усе можливе, щоб полегшити їм життя і знайти рішення, природно, в двосторонньому форматі".

"Хоча аргументів для того, щоб представити нашу позицію у будь-якому міжнародному суді, звичайно, у нас досить, але ми розраховуємо, що знайдемо рішення в найближчому майбутньому, яке б відповідало сучасній ринковій ситуації і сучасній договірній практиці", - підкреслив Грищенко.

Лавров також запевнив, що Росія, вибудовуючи відносини з Україною, не прагне загнати українську владу у безвихідь. "Я думаю, що чиї б то не було спроби загнати кого б то не було в кут ніколи не сприяють розвитку хороших стосунків, не кажучи вже про стратегічні стосунки, і Росія до таких спроб не вдається", - сказав Лавров.

"У стосунках з Україною ми керуємося принципами стратегічного партнерства. Ми зараз завершуємо роботу над декларацією, яка конкретизуватиме зміст нашого стратегічного партнерства, і це - незмінний курс російського керівництва", - підкреслив глава МЗС РФ.

Нагадаємо, про те, що Україна "загнана в кут" заявив 3 вересня президент України Віктор Янукович.

2 вересня прем`єр-міністр України Микола Азаров заявив, що запланована урядом реструктуризація "Нафтогазу України" призведе до перегляду підписаних ним газових угод з Газпромом.

У відповідь в Росії заявили, що ліквідація Нафтогазу не допоможе Україні скасувати угоди по газу.

При цьому президент Віктор Янукович в інтерв’ю українським журналістам в Душанбе заявив, що у разі, якщо не вдасться домовитися щодо перегляду газових контрактів з Росією, Україна буде звертатися до міжнародних судових інстанцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.