Які зміни чекають на пацієнтів, лікарів, роботодавців при впровадженні електронних лікарняних

30 Вересня 2021, 15:17

Очікування МОЗ та Верховної Ради від впровадження електронних лікарняних

З 1 жовтня 2021 року всі медичні заклади повинні перейти на оформлення листків непрацездатності лише в електронному вигляді. На думку МОЗ, запровадження е-лікарняних сприятиме боротьбі з фіктивними листами непрацездатності та корупцією в медичній сфері. Електронна система дозволяє вчиняти оперативні перевірки, дізнатись скільки лікарняних оформив той чи інший лікар, оскільки кожен документ має бути затверджений особистим електронним підписом. Із новин дня, на сайті Meta.ua, стало відомо, що у Верховній Раді сподіваються, що нова система дозволить заощадити близько 4 мільярдів гривень на рік.

Що треба знати громадянам про оформлення е-лікарняного

Запровадження системи е-лікарняних повинно полегшити громадянам процес оформлення стану непрацездатності. Відтепер пацієнту потрібно лише завітати до свого лікаря, який після огляду призначить лікування, або направить на обстеження чи консультацію інших фахівців. Відразу після особистого прийому лікар створює висновок про тимчасову непрацездатність та заносить документ до Реєстру медичних висновків системи охорони здоров’я.

Пацієнту не потрібно обходити з паперовим листком непрацездатності безліч кабінетів, отримувати підписи та ставити печатки. Обмін інформацією в медичній мережі відбувається автоматично. Громадянину потрібно лише виконувати приписи лікаря та приходити для особистого огляду. Тепер не потрібно надавати паперовий документ по місцю працевлаштування: електронний лікарняний відразу після створення потрапляє в базу, та з’являється на сайті Пенсійного фонду. Його може побачити як пацієнт, так і роботодавець, але до терміну закінчення дії не може бути підставою для нарахування виплат.

Кожен е-лікарняний має унікальний номер, окрім того, в документі оновились причини непрацездатності. Відтепер діє політика конфіденціальності: діагноз та методи лікування знають тільки пацієнт та його лікар, а Пенсійний фонд та роботодавець не мають доступу до цієї інформації. Нарахування необхідних виплат здійснюється після остаточного оформлення е-лікарняного. Процедура обчислення не відрізняється від звичайного алгоритму.

 

Автор:
Тиждень
Позначки: