Синтезатор: особливості пристрою та його види

21 Травня 2024, 17:34

Численні шанувальники клавішних інструментів часто роблять вибір на користь синтезаторів або цифрового піаніно. Ці пристрої компактні, зручні, практичні та є гарною альтернативою піаніно чи роялю. Чистота та глибина звуку дуже схожа на акустичні інструменти, але на 100% імітувати їх не вдасться.

Але цифрові пристрої однаково користуються актуальністю. Тим більше, є можливість знайти синтезатор для початківців, професіоналів і любителів. Залежно від категорії техніка відрізнятиметься виконанням, набором функцій та можливостей. Якість при цьому гарантована у всіх випадках, незалежно від моделі та призначення синтезатора.

Категорії синтезаторів

Умовно їх варто розділити на кілька більших різновидів:

  1. Навчальні. Пристрої оснащуються базовим набором функцій та можливостей, можна навчатися не лише грі, а й музики. Найчастіше ці моделі бюджетні, мають караоке, автоакомпанемент, можливість підключати навушники та багато іншого;
  2. Професійні. Просунуті моделі, які застосовуються на сцені або в студіях. Доповнюються вбудованим рекордером, а також можуть працювати з міді-інформацією;
  3. Цифрові піаніно. Звук і тактильність максимально наближатимуться до реальних клавішних інструментів.

Заздалегідь потрібно визначитися з такою категорією та зробити вибір. На сайті secunda.com.ua є достатньо варіантів у різному виконанні з різними характеристиками.

Конструкція синтезаторів

У цьому інструменті використана клавіатура фортепіано, де є велика кількість регуляторів. За допомогою їх можна контролювати параметри звуку. Навіть найбюджетніші синтезатори можуть імітувати тембри будь-яких музичних інструментів, при цьому відтінки звучання будуть різними.

Найчастіше звуки групуються по блоках, і кожен із них матиме своє звучання та назву. Духовий блок включає інструменти від губної гармошки до труб і навіть оркестрів. Язичкові інструменти, включаючи саксофон, також виділятимуться в окрему групу.

Блок піаніно також варто виділити як і струнний блок. Є можливість досягти емуляції різних звуків. Акордеон – ще один блок, який працює із хутром. Слід зазначити, що електрогітара нічого очікувати звучати хорошому рівні, навіть у найдорожчих синтезаторах.

Який синтезатор вибрати?

Виробники Yamaha, Korg, M-Audio пропонують відносно недорогі та функціональні моделі. Навіть дитячі моделі матимуть великий спектр та набір можливостей. Професійні моделі відрізнятимуться наявністю відгуку клавіатури, семплюванням звуку із зовнішніх джерел та функцією запису.

 

Позначки: