Грищенко вважає, що Китай допомагає Януковичу вести Україну в ЄС

21 Серпня 2012, 18:45

«При всьому безпрецедентному значенні, якого у своїй зовнішній політиці Україна надає європейській інтеграції як стратегічній меті, дедалі вагомішу частку ресурсів, які дають змогу рухати державний локомотив до ЄС, ми отримуємо саме завдяки партнерству з новими світовими економічними лідерами: Туреччиною, Ізраїлем, Бразилією, Індією, В’єтнамом і передусім Китаєм», – зазначив К.Грищенко. На тему: Янукович у листопаді планує відвідати Китай Він відзначив дедалі зростаючу роль Китаю як одного з ключових економічних партнерів України, вказавши, що лише за шість місяців 2012 року товарообіг між Україною й КНР збільшився майже на 20%.

На думку Грищенка, значення партнерства з Пекіном є важливим чинником зміцнення курсу на зниження залежності України від одного постачальника енергоносіїв. «Погоджене минулого тижня виділення Китайським банком розвитку кредитної лінії розміром $3,66 млрд для впровадження технологій заміщення російського газу українським газифікованим вугіллям поруч із широким залученням американських і європейських компаній до видобування вуглеводнів на території нашої держави вже в середньостроковій перспективі забезпечить енергетичну незалежність України, без якої всі попередні роки ми не мали повної свободи у своїй зовнішній та зовнішньоекономічній політиці» – зазначив керівник МЗС.

Він стверджує, що партнерство з КНР допомагає Україні вирішувати стратегічні завдання національного розвитку, серед яких, зокрема, залучення багатомільярдних інвестицій в оновлення інфраструктури, створення нових робочих місць, модернізація високотехнологічних підприємств і галузей.

«Традиційний трикутник ЄС – Росія – США при всій важливості відносин з кожним із його вузлів усе ж таки став затісним для України, що потребує пришвидшеної модернізації», – резюмував у статті міністр закордонних справ України.

Як повідомлялось, нещодавно прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив, що президент Віктор Янукович у листопаді планує здійснити державний візит до Китайської Народної Республіки, оскільки Україну цікавлять китайські технології газифікації вугілля.

Нагадаємо, Європарламент та Євросоюз обіцяють уважно стежити за ситуацією в Україні, оскільки поки не бачить якихось кроків з боку української влади щодо виконання резолюції Європарламенту щодо України, ухваленої у травні цього року.

Читайте також Європарламентар Ельмар Брок: «У Києві ніхто не повинен сподіватися, що все скінчиться та буде забуто після сфальшованих виборів»