«Ніхто нам не давав протитанкової зброї з 2008-го року, хоча ми всіх просили. Тепер нам більше не потрібно купляти, ми випускаємо свою власну зброю, яка обходиться майже вдвічі дешевше», – сказав Саакашвілі під час візиту до науково-технічного центру «Дельта»
Саакашвілі також запевнив, що у майбутньому Грузія створить протиракетну систему.
«Ми почали виробництво військової техніки і виявилось, що для цього потрібно лише організованість. Держава взяла під контроль заводи, в тому числі авіаційний завод, і виявилось, що можливо виробляти гранатомети, автомати, міномети, протитанкову зброю. Впевнений, що якщо ми будемо добре працювати, зберемо і протиракетну систему», – сказав Саакашвілі.
Окрім того, з його слів, до літа в Грузії пройдуть перепідготовку 70 тис. добровільних резервістів, а в майбутньому році їх буде вдвічі більше – 150 тис. осіб.
«У нас 30-тисячні Збройні сили, але окрім цього потрібен резерв. Ми отримали феноменальний результат. У всіх селах, куди ввійшло Міноборони, до резерву записались всі дорослі чоловіки, не зважаючи на етнічну приналежність. Наприклад, в населених азербайджанцями селах до лав резервістів записалось 100 % чоловічого населення», – сказав Саакашвілі.
«Це означає, що у всіх сіл буде загін для оброни – і це найнадійніша гарантія миру», – сказав Саакашвілі.
Як повідомлялось, НАТО поділяє очікування Грузії на вступ до альянсу й підтверджує позицію, оприлюднену на саміті в Бухаресті у 2008 році щодо того, що Грузія стане членом НАТО. Нагадаємо, на саміті у Бухаресті у 2008 році керівництво НАТО заявило, що і Грузія, і Україна стануть членами альянсу – після виконання низки умов.
Водночас із приходом до влади президента Віктора Януковича Україна оголосила про свій позаблоковий статус. В МЗС тоді зазначили, що, попри таке рішення, Україна залишається партнером НАТО і надалі братиме участь в операціях альянсу.