НОВИНИ

Генсек НАТО: Грузія, як і планувалося, стане членом альянсу

НАТО поділяє очікування Грузії на вступ до альянсу й підтверджує позицію, оприлюднену на саміті в Бухаресті у 2008 році щодо того, що Грузія стане членом НАТО. Про це заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен у Брюсселі.

«На саміті в Бухаресті у 2008 році ми домовилися, що Грузія стане членом НАТО, й ми маємо намір твердо дотримуватися цього рішення», – наголосив Расмуссен.

За його словами, Грузія нині є для альянсу особливим партнером. «Ви продемонстрували прихильність до нашої діяльності, до вступу в НАТО, а також до тих реформ, які необхідно провести», – зазначив генсекретар.

Він також наголосив, що альянс не визнає результати виборів, проведених у самопроголошених Абхазії і Південній Осетії. На думку Расмуссена, «проведення цих виборів не сприятиме мирному й вичерпному врегулюванню ситуації у Грузії».

Нагадаємо, на саміті у Бухаресті у 2008 році керівництво НАТО заявило, що і Грузія, і Україна стануть членами альянсу – після виконання низки умов.

Водночас із приходом до влади президента Віктора Януковича Україна оголосила про свій позаблоковий статус. В МЗС тоді зазначили, що, попри таке рішення, Україна залишається партнером НАТО і надалі братиме участь в операціях альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.