НОВИНИ

НАТО з розумінням ставиться до небажання України вступати до альянсу

Президента України Віктора Януковича буде запрошено на самміт НАТО в Чикаго, котрий відбудеться в травні 2012 року. Про це заявив генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен.

"Український президент отримає запрошення взяти участь в чиказькому саміті як член коаліції міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані", - сказав генсек НАТО в ході відеомосту Москва-Брюссель. В цілому, говорячи про відносини Північноатлантичного альянсу і України, Расмуссен пояснив, що взаємодія обох сторін отримає розвиток і в альянсі з повагою ставляться до рішення нинішнього українського керівництва утриматися від приєднання до НАТО.

Раніше Расмусен заявляв, що обраний президент Росії Владімір Путін навряд чи буде присутній на майбутньому саміті альянсу в Чикаго через напружений внутрішньополітичний графік. Расмуссен сказав, що він провів телефонні переговори з Путіним. Пізніше прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков підтвердив, що питання проведення саміту Росія – НАТО на даний момент не обговорюється.

Раніше прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявляв, що Україна співпрацювала з НАТО і буде співпрацювати, незважаючи на свій позаблоковий статус, оскільки це допоможе країні модернізувати її збройні сили. При цьому Президент України Віктор Янукович не раз підкреслював, що Україна не має наміру приєднуватися до НАТО.

Нагадаємо, організація Північноатлантичного договору (НАТО) вважає, що судові процеси над колишніми чиновниками в Україні негативно вплинули на виконання країною зобов'язань перед альянсом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.