Голова ЦВК: рішення ВАСУ про позбавлення депутатів мандатів може викликати колапс судової системи

Акценти
1 Березня 2013, 12:47

"Не знаю! (Як ЦВК може виконати рішення Вищого адмінсуду – Ред.)… У його резолютивній частині, зокрема, йдеться про те, щоб зобов'язати ЦВК вчинити дії щодо організації підготовки і проведення повторних виборів… в конкретних одномандатних виборчих округах відповідно із законом… Але в законі немає такої норми, яка б дозволяла здійснювати такі або подібні дії, спираючись виключно на рішення суду", – сказав Шаповал.

На його думку, таке рішення суду змінює закон, а це є неприпустимим з юридичної точки зору.

Голова ЦВК зазначив, що в разі підтвердження Конституційним Судом конституційності цього рішення відбудеться повний колапс судової системи України.

"Якщо таке тлумачення (КС) збіжиться з позицією ВАСУ, то це буде ще більший інтелектуальний "винахід", ніж здійснення так званого реверсу Основного Закону. Адже в такому випадку суд зможе фактично робити все, що захоче: з яких-небудь термінів переглядати будь-яку правову процедуру і скасовувати будь-які результати", – вважає Шаповал.

Глава ЦВК також зазначив, що судді, які винесли рішення про позбавлення депутатів мандатів Ради, проявили небувалу професійну сміливість і талант.

Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського.

Приводом для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікації виборів в округах №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область).

Вищий адміністративний суд своїм рішенням зобов'язав ЦВК провести повторні вибори в цих округах.

Мотивувальна частина рішення Вищого адміністративного суду містить численні посилання на практику Європейського суду з прав людини та Держдепартаменту США.

Повний текст рішення Вищого адміністративного  суду про позбавлення мандатів народних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського читайте 

90