НОВИНИ

Кармазін планує через суд позбавити мандата і депутата-регіонала

Народний депутат попереднього скликання Юрій Кармазін планує найближчим часом оскаржити результати виборів в окрузі №у 59 у Донецької області, де переміг кандидат від Партії регіонів Олександр Васильєв. Про це повідомив прес-секретар Кармазіна Олексій Оскер.

За даними ЦВК, в окрузі №у 59 регіонал Олександр Васильєв переміг, набравши 64,16% та  випередивши кандидата від КПУ Аллу Борковець, яка отримала 18,97%.

Щодо позову до ВАСУ, за яким двох народних депутатів – Петра Балогу та Олександра Домбровського, позбавили мандатів, речник Кармазіна повідомив, що терміни прийому позову були продовжені у зв'язку з розслідуванням міліцією фактів фальсифікації виборів. "Ми звернулися (до МВС.  –ред.) одразу після виборів, але чомусь розслідування йшло дуже довго, а до суду ми прийшли, як тільки зібрали всі докази", - заявив "Коммерсантъ - Украина" Олексій Оскер.   

У ЦВК визначаться з подальшими діями, після того як отримають повний текст рішення суду, який зобов'язав провести повторні вибори округах, де перемогли Балога та Домбровський.   "Я не бачу жодних підстав для призначення як повторних, так і проміжних виборів ні в окрузі  № 71, ні в окрузі № 11. Це судове рішення викликає у мене багато питань, на нього повинні звернути пильну увагу у Вищій раді юстиції, - вважає заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Він вказав, що вже пройшли "всі мислимі і немислимі строки" з дня голосування.

Судді Конституційного суду у відставці називають рішення ВАС спірним, хоча визнають, що потрібно врахувати мотивацію суддів. "Я не бачу причин для перегляду рішення Центрвиборчкому про видачу депутатських мандатів. Можна не застосовувати строки давності, якщо є відверті фальсифікації, але це має бути щось надзвичайне. Слід дочекатися мотивувальної частини, але я не думаю, що вона буде переконливою", - заявив  суддя Конституційного суду у 1996-2003 роках Микола Козюбра.

При цьому він попередив, що таке рішення ВАСУ створює небезпечний прецедент. "Наслідки можуть бути непередбачуваними. Опозиція правильно робить, що боїться. Це дійсно може бути небезпечний прецедент, який дозволить переглядати всі депутатські мандати, насамперед ті, які дісталися опозиції", - вважає Козюбра.

Нагадаємо,  Вищий адміністративний суд 8 лютого визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах № 11 та № 71, де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога. ВАСУ скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України.

Суд розглядав позов Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка до ЦВК.

Павло Балога має намір захищати результати виборів  в окрузі  № 71 в Європейському суді з прав людини.

За інформацією джерел Тиждень.ua в оточенні Павла Балоги, рішення суду викликано невдоволенням Партії регіонів тим, що він покинув їх фракцію і не голосує синхронно з регіоналами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.