НОВИНИ

Кармазін попередив, що боятися за свої мандати варто ще декільком мажоритарникам

Стати ініціатором позову до Вищого адміністративного суду, за яким Павло Балога та Олександр Домбровський втратили депутатські мандати, екс-депутата Юрія Кармазіна змусила бездіяльність Центральної виборчої комісії. Про це він заявив в інтерв’ю Тиждень.ua.

«Після виборів до нас зверталися виборці, які криком кричали про порушення у їхніх округах. Розповім про ситуацію на Вінничині. Місцева громадська організація «Український дім» звернулася до українського народу, президента, Генпрокурора, нардепів, урядів США, Японії та інших країн. У цьому зверненні йдеться про те, що в багатьох виборчих округах було скоєно злочин – незаконно змінено виборчу документацію та в такий спосіб підступно змінено волевиявлення громадян. Насправді ж по округу номер 11 перемогла Наталія Солейко, по округу номер 14 – Іван Мельничук. Але виборчі документи було сфальшовано на користь Олександра Домбровського та Віктора Жеребнюка. Далі у зверненні ставиться питання про те, щоб захистити волевиявлення громадян, Конституцію та законність», – заявив Кармазін, додавши, що по двох округах, 11 і 71, МВС підтвердило факт фальсифікацій і  звернулося до ЦВК, "але ніхто чомусь про це не каже".

Водночас він зазначив, що хоче, щоб "усі, хто сфальсифікував вибори, відповіли за це".

"Ми працюємо і на тих округах, які були визначені міжнародними спостерігачами як такі, де були величезні порушення. Скільки конкретно позовів ми будемо подавати, буде залежати від зібраної нами інформації", - зазначив він.

Кармазін також уточнив, що наразі аналізує ситуацію по Одеській, Вінницькій, Черкаській, Донецькій, Запорізькій та Полтавській областях. Втім, назвати конкретні округи відмовився.

Повну версію інтерв'ю з Юрієм Кармазіном читайте тут.

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд надвечір 8 лютого за позовом Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка виніс рішення про позбавлення депутатських мандатів позафракційних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського, обраних у мажоритарних округах №71 та № 11. ВАСУ скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів.

Павло Балога має намір захищати результати виборів  в окрузі № 71в Європейському суді з прав людини.

У ЦВК визначаться з подальшими діями після того, як отримають повний текст рішення суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.