"Це небезпечний прецедент, і ця маніпуляція з датою виборів може поширитися і на інші виборчі процеси", – заявив Черненко.
"Ще вчора було зрозуміло, що регіонали не готові голосувати за вибори, призначені на 2 червня, і для цього шукали будь-які юридичні зачіпки. Сьогодні очевидно, що вибори 2 червня вже не відбудуться, і потрібно розуміти, що після травня у Києві не буде легітимної влади. Тобто, закінчаться повноваження Галини Гереги, як виконуючого обов'язки міського голови, не буде ні секретаря Київради, ні депутатів, і будь-які рішення, які будуть прийматися після травня, будуть нелегітимними", – підкреслив він.
За словами глави правління КВУ, сьогодні залишається інтрига в тому, коли буде рішення Конституційного суду щодо київських виборів і яким воно буде. На його думку, є три виходи із ситуації: КС може вирішити, що вибори повинні бути проведені цього літа, або винести вердикт про те, що чергові вибори в столиці повинні проводитися в 2015 році.
"Третій варіант – коли КС просто довго не розглядає це питання, його ніхто не зобов'язує швидко розглядати, і, таким чином, ситуація залишається у підвішеному стані", – зазначив Черненко.
На його думку, в такому випадку КС "в залежності від політичної ситуації може прийняти це рішення через кілька місяців, рік або взагалі тягнути максимально довго".
"Важко сказати, який варіант найбільш вірогідний. Якщо більшість у Верховній Раді все таки хоче зберегти обличчя, їй потрібно якнайшвидше призначити ці вибори на літо цього року", – зазначив експерт.
"Думаю, що вибори в Києві повинні стати ще одним предметом уваги міжнародного співтовариства, тому що з таким успіхом можна призначати або не призначати будь-які місцеві вибори або навіть президентські", – додав він.
Нагадаємо, 21 березня Верховна Рада прийняла за основу проект постанови про призначення на 2 червня виборів мера Києва і депутатів Київради. Постанову планується підготувати до другого читання за два тижні.
Разом з тим лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракція ПР очікуватиме рішення КС у питанні проведення виборів в Києві. За його словами, ПР має намір ухвалити в цілому постанову про дату виборів тільки після рішення КС.
Опозиція вважає, що рішення КС буде написано під диктовку Адміністрації президента.
Депутат Петро Порошенко (позафракційний) заявив, що Конституційний суд ще не взяв до провадження подання народних депутатів, що стосується виборів київського мера і депутатів Київської міської ради.