Голова КВУ: небезпека зриву виборів не нова для України і з нею можна впоратися

8 Жовтня 2012, 11:54

«Насправді така ситуація по всій Україні – коли бюджетників записують в комісії без їх відома, а потім ці люди або зрештою працюють в комісіях, або ж їх просто замінюють», – зазначив Черненко.

«Ця проблема є типовою для всієї України. Вона навіть є типовою не лише для цих виборів», – підкреслив він.

«Тому це є. Але це нічого не означає. Якщо хтось захоче зірвати вибори в якомусь окрузі, то він це зробить незалежно від того, хто в членах комісії – бюджетники, не бюджетники – можливо, просто за гроші», – вважає Черненко.

За його словами, небезпека того, що члени комісії не вийдуть на роботу в день голосування, дійсно залишається. Однак, «є механізми дуже швидкої заміни».

«Наприклад, якщо в комісії немає кворуму і хтось з членів комісії просто не вийшов, окружна виборча комісія може дуже оперативно замінити членів дільничної виборчої комісії для того, щоб вона працювала», – наголосив Черненко.

«Тобто такі ризики залишаються, вони є на кожних виборах і в принципі завжди з цим справляються», – підсумував експерт.

При цьому він додав: «Це вже очевидний факт, що комісії сформовані на користь певних мажоритарників або політичних сил».

Нагадаємо, директор фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна 7 жовтня заявила, що парламентські вибори в Києві можуть бути зірвані. Вона розповіла, що у столиці бюджетників записували членами виборчих комісій, не кажучи від яких партій. При цьому контактні телефони цих людей були навмисне переплутані. «Таким чином вони просто не прийдуть на свої виборчі дільниці, бо не знатимуть. А їх десь записали. Тобто йде таке шулерство і махлювання», – заявилаБекешкіна.

Раніше Київський регіональний штаб об’єднаної опозиції «Батьківщина» повідомив, що станом на 5 жовтня у столиці не почали працювати 462 дільничні виборчі комісії в 13 виборчих округах.