Глава Української греко-католицької церкви прокоментував можливість єднання з ПЦУ

8 Січня 2019, 17:00

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав повідомив, що єднання між УГКЦ та Православною Церквою України є цілком реальним. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

 

 

"Це є гарна радісна перспектива. Тому що весь християнський світ, зокрема католицька і православна спільноти, шукають шляхів до єдності. На вселенському рівні відбувається діалог, аби цю єдність відновити. Передусім йдеться про євхаристійне сопричастя", – наголосив Святослав.

 

За його словами, не йдеться про відновлення якихось структур чи перепідчинення однієї церкви іншій.

 

"Найвищим знаком церковної єдності є Таїнство Євхаристії. Тому коли йдеться про пошук шляхів відновлення єдності між християнами, йдеться про відновлення єдності у вірі, а відтак у її вираженні в літургійному житті. Тому коли хтось розриває цю єдність, він розриває євхаристійне сопричастя. Як це сталося між Москвою і Константинополем, після рішення нашої Церкви-матері про надання автокефалії для Православної Церкви України", – зазначив глава УГКЦ.

 

Водночас Святослав додав, що вже є кілька рівнів стосовно співпраці, про які він домовився з главою ПЦУ Епіфанієм.

 

"Ми хочемо разом досліджувати спільну спадщину Київського християнства. Бо так історично сталося, що греко-католицька церква часто в історії попадала під західні впливи, зокрема Латинської Церкви. Православна Церква попадала під впливи московські, тобто під впливи цієї славно чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається у певних обрядових моментах", – пояснив він.

 

"Одна річ є об’єднання, а інша річ – єднання. У багатьох справах ми вже можемо єднатися", – підкреслив глава УГКЦ.

 

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко закликав усі помісні православні церкви визнати Православну Церкву України. 

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня.

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. 

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.