Міністр оборони Джим Меттіс повідомив, що Росія використовує гроші та вплив, щоб створити опозицію майбутньому голосуванню про зміну назви Македонії. Про це він заявив у понеділок, 17 вересня, прибувши в Скоп'є, повідомляє Associated Press.
Так, Меттіс заявив, що "немає сумнівів" в тому, що Москва фінансує проросійські групи, щоб на референдумі про зміну назви більшість людей проголосували проти.
"Вони перевели гроші, і вони також проводять більш широкі кампанії впливу. Ми повинні дати македонському народу самому прийняти рішення", – повідомив він.
Водночас глава Пентагону зазначив, що він та інші союзники по НАТО "прямо говорять у відкритій пресі, що ми думаємо. Ми не передаємо гроші людям за лаштунками, ми не збираємо партії, які ми контролюємо або намагаємося контролювати".
Як повідомлялося 12 вересня, міністр оборони Сполучених Штатів Америки Джеймс Меттіс запланував відвідати Македонію через стурбованість, що Росія може вплинути на референдум з приводу вступу Скоп'є до Європейського Союзу і Північноатлантичного альянсу (НАТО).
Нагадаємо,17 червня Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.
18 червня, у столиці Македонії Скоп'є сотні демонстрантів вийшли на акцію протеступісля підписання угоди про зміну назви колишньої югославської республіки. Того самого дня уряд Македонії прийняв законопроект щодо перейменування країни.
20 червня парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.
26 червня стало відомо, що президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки Республіку Північна Македонія, заявивши, що він порушує конституцію.
26 червня міністри закордонних справ країн Євросоюзу відклали переговори про вступ з Албанією і Колишньою Югославською республікою Македонія до літа 2019 року.
3 липня міністр оборони Греції Панос Камменос заявив, що намагатиметься заблокувати ратифікацію угоди з Македонією щодо зміни назви колишньої югославської республіки.