«Це відбувається через кілька днів після саміту Євросоюз – Росія в Брюсселі», – додає керівник шведського дипломатичного відомства, але що саме він має на увазі під «активізацією економічних заходів проти України», Більдт не конкретизує.
Як повідомлялось, президент Росії Владімір Путін 29 січня погодився з пропозицією прем’єр-міністра цієї країни Дмітрія Мєдвєдєва виконувати фінансові й енергетичні зобов’язання перед Україною тільки після формування нового українського уряду.
28 січня у Брюсселі на саміті ЄС–Росія Путін заявив, що російський уряд не має наміру переглядати домовленості з Україною про надання їй кредиту і ціни на газ, якщо до влади в Україні прийде опозиція.
Водночас Росія почала створювати перешкоди для експорту українських товарів. За інформацією Асоціація міжнародних автоперевізників України з 28 січня РФ ввела на митниці посиленні процедури контролю товарів, що експортуються з України. Заходи передбачають: направлення транспортних засобів з товаром на територію складів тимчасового зберігання для проведення митного огляду; проведення 100 % митного огляду з повним вивантаженням товарів з транспортного засобу; відправка документів, що підтверджують митну вартість товару та сертифікату походження (СТ-1) в Центральне митне управління (м. Москва).
Нагадаємо, з 14 серпня 2013 року РФ фактично заблокувала імпорт товарів з України.