НОВИНИ

Федерація роботодавців України: Росія повністю заблокувала імпорт українських товарів

Федерація роботодавців України (ФРУ) заявляє, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. Про це йдеться у заяві Федерації.

За інформацією ФРУ, Федеральна митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ.

«За інформацією ФРУ, з 00:00 години 14 серпня до профілю ризику системи управліннями ризиками Федеральної митної служби РФ до перших чотирьох десятків підприємств, які туди потрапили у липні цього року, були додані всі без виключення українські експортери», - йдеться у заяві.

По суті, наголошують в ФРУ, мова йде про повну зупинку українського експорту на невизначений час, аж до тижнів або навіть місяців.

Федерація роботодавців просить прем’єр-міністра Миколу Азарова якомога швидше вирішити на міжурядовому рівні проблем, які виникли в українських підприємств-експортерів на російській митниці.

У Федерації також відзначають, що проблеми в українських експортерів з проходженням митного контролю на митниці РФ почали виникати ще з 20-х чисел липня. Зокрема, транспортні засоби, які перевозять продукцію українських товаровиробників, на кордоні РФ безпричинно перевіряються, включаючи вивантаження, переваження та завантаження товарів.

У Федерації роботодавців України наголошують, що все це призводить до збільшення термінів простоїв вагонів та інших транспортних засобів, і як наслідок, веде до подорожчання або зриву поставки товарів, псування продукції, а також підриває позиції українських товаровиробників на ринку РФ.

Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до 2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.

Як відомо, Федерацію роботодавців України очолює бізнесмен Дмитро Фірташ.

Нагадаємо, 29 липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. Втім кілька країн, які імпортують солодощі Roshen, після проведеної перевірки, заявили, що не мають претензій до продукції компанії.

На думку експертів, у забороні на постачання до РФ продукції компанії Roshen є елемент російської політики проти України. За словами експертів, такі різносортові «наїзди» мають на меті спонукати до сильнішої інтеграції України з Росією – насамперед шляхом вступу України до Митного cоюзу.