НОВИНИ

Комісар ЄС з енергетики: у боротьбі Москви і Брюсселя за Україну переможців не буде

Перед початком саміту ЄС - Росія комісар Євросоюзу з енергетики Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger) закликав Москву і Брюссель не вступати в конфлікт навколо України.

За його словами, необхідно досягти балансу економічних інтересів усіх трьох сторін.

"Перетягування Києва до Москви або до Брюсселю не приведе ні до чого. Тут можуть бути тільки переможені" , - заявив Еттінгер газеті Bild.

За його словами, на саміті повинно йтися про " єдиної точки зору".

"З одного боку, економічні, культурні та історичні зв'язки між Україною та Росією були великими. З іншого боку економічний порядок Євросоюзу надає великі можливості. Ми повинні знайти шляхи, як Україна зможе тісніше співпрацювати з ЄС", - зауважив Еттінгер.

Німецький політик назвав правильним рішення укласти угоду про асоціацію між Києвом і Брюсселем, підкресливши, що наразі не йдеться про членство в ЄС.

Вождночас, за словами члена Єврокомісії, необхідно забезпечити можливість торгівлі між Україною і Росією.

"Нам потрібен справжній баланс економічних інтересів всіх трьох сторін" , - упевнений Еттінгер.

Як повідомлялсь, раніше постпред Росії при ЄС Владімір Чіжов заявив, щор Москва готова обговорювати тему України на наступному саміті ЄС-Росія, який має відбутися в Брюсселі 28 січня.

Раніше керівники ЄС критикували Росію за тиск на Україну, результатом чого стало непідписання Києвом Угоди про асоціацію з ЄС на саміті "Східного партнерства" наприкінці листопада в Вільнюсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.