НОВИНИ

Путін призупинив фінансову підтримку Януковича до призначення нового уряду України

Президент Росії Владі мір Путін погодився з пропозицією прем'єр-міністра РФ Дмітрія Мєдвєдєва виконувати фінансові та енергетичні зобов'язання перед Україною тільки ісля формування нового українського уряду. Про це він сказав на нараді з членами російського уряду 29 січня.

Мєдвєдєв зазначив, що уряд Росії розуміє необхідність виконання всіх домовленостей з Україною. Водночас він підкреслив, що це має робитися осмислено. «Осмислено ми можемо це робити тільки тоді, коли будемо розуміти, який економічний курс буде у нового уряду, хто буде там працювати і яких правил вони дотримуватимуться», - сказав Медведєв.

Крім того, він повідомив про переговори з екс-прем'єром України Миколою Азаровим з погашення боргу за поставлений російський газ.

«Це розумно. Давайте дочекаємося формування нового уряду України», - сказав Путін.

Того самого дня в Брюсселі Путін заявив, що уряд РФ не має наміру переглядати домовленості з Україною про надання їй кредиту і ціни на газ, якщо до влади в Україні прийде опозиція. «Чи будемо ми переглядати наші домовленості по кредиту і по енергетиці, якщо до влади (в Україні) прийде опозиція? Не будемо. Для нас не важливо. Ми ж вели конструктивний діалог з урядом України, коли цей уряд очолювала Юлія Тимошенко», - сказав Путін.

Він зазначив, що для РФ важлива кредитоспроможність України . «І ми хочемо бути впевненими, що ці гроші повернуться», - підкреслив Путін.

Нагадаємо, що 17 грудня 2013 року Росія і Україна досягли домовленості про те, що РФ купить українські євробонди на 15 млрд доларів, у тому числі за рахунок коштів Фонду національного добробуту. Сілуанов тоді повідомив, що Росія буде купувати папери України в 2013 і 2014 роках.

24 грудня Національний банк України отримав перший транш кредиту РФ у розмірі 3 млрд доларів у рамках наданих 15 млрд доларів. Організатором випуску єврооблігацій України, який буде розміщений на Ірландській фондовій біржі, виступить «ВТБ Капітал», підкреслив Президент РФ Владімір Путін. За його словами , це була пропозиція української сторони, для Росії вибір організатора був непринциповий.

Кошти Фонду національного добробуту, які РФ планує інвестувати в єврооблігації України, розміщуються на комерційних умовах з купоном 5%, підкреслив Путін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.