«Прокуратура перевіряє факти протиправного відчуження державного майна, а не майна, що належить профспілкам. Разом з цим в статутну діяльність профспілок органи прокуратури не втручаються», – сказав він.
Заступник генпрокурора зазначив, що керівники федерації, необґрунтовано обвинувачуючи Генпрокуратуру у втручанні, у той же час, з його слів, займаються розбазарюванням держмайна.
«Чим займається Федерація профспілок України замість використання отриманого потужного потенціалу майна на оздоровлення і відпочинок наших співгромадян? Через різні схеми та угоди керівники федерації розбазарюють державне майно і вишукують шляхи для власного збагачення», – сказав він.
Занфіров додав, що 24 травня відбулося засідання президії ФПУ, де були затверджені постанова й проект узгодження про відчуження понад 20 об'єктів, які використовувалися створеними ФПУ підприємствами «Укрпрофоздоровниця», «Укрпрофтур».
Також він підкреслив, що раніше Генпрокуратура зверталася у ФПУ із проханням надати роз'яснення про факти відчуження державного майна.
Разом з цим заступник генпрокурора повідомив, що федерація таких роз'яснень не надала.
Як повідомлялось, понад 200 представників Федерації профспілок вранці 8 червня пікетували Генпрокуратуру з вимогою припинити втручання в статутну діяльність профспілок.
Нагадаємо, наприкінці травня Генеральна прокуратура заявила про початок перевірки законності відчуження майна санаторно-курортних установ ФПУ. Зокрема, в ГПУ повідомляли, що загальна площа земельних ділянок санаторно-курортних комплексів ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" в АР Крим за останні роки скоротилася зі 120 гектарів майже на третину.
Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що буде зроблений офіційний запит до Генпрокуратури з приводу інформації у ЗМІ про нібито неефективне використання майна Федерації профспілок України.
У свою чергу Голова Ради міністрів автономії Василь Джарти заявив, що керівництво Федерації профспілок України (ФПУ) планує передати ряд санаторіїв і готелів у Криму в управління ізраїльської компанії.