НОВИНИ

Хара привів під вікна Пшонки свою профспілку

Понад 200 представників Федерації профспілок станом на 10:50 пікетують Генеральну прокуратуру з вимогою припинити втручання в статутну діяльність профспілок.

На акції виступив голова ФПУ Василь Хара, який обвинуватив Генпрокуратуру в тому, що вона замість того, щоб контролювати виконання Конституції й законів, зневажає їх.

З його слів, у вівторок у Шевченківську прокуратуру Києва були викликані співробітники ФПУ, де співробітники прокуратури нібито намагалися відшукати компромат, у тому числі й на самого Хару.

Голова федерації також повідомив, що 30 травня ФПУ отримала протест Генпрокуратури про перевищення повноважень при відчуженні майна, що належить державі, хоча, як він підкреслив, Федерація профспілок жодних законів не порушувала.

Учасники акції тримають у руках плакати з написами: "Пшонка! Закон забороняє втручатися в статутну діяльність профспілок!", "Пшонка! Не ганьби Президента!", "ГПУ проти ФПУ?", "Україна - правова країна?!", "Пшонка! Хто замовник?"

У свою чергу, начальник прес-служби Генеральної прокуратури Юрій Бойченко сказав, що Генпрокуратура не втручається в діяльність ФПУ, а лише намагається усунути порушення в користуванні державним майном.

З його слів, Генпрокуратура звернулася в Кабінет Міністрів із проханням створити урядову комісію, яка б провела інвентаризацію майна, що належить ФПУ, установила державну частину його й визначила законність відчуження майна, що перебуває в користуванні профспілок.

Нагадаємо, наприкінці травня Генеральна прокуратура заявила про початок перевірки законності відчуження майна санаторно-курортних установ ФПУ. Зокрема, в ГПУ повідомляли, що загальна площа земельних ділянок санаторно-курортних комплексів ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" в АР Крим за останні роки скоротилася зі 120 гектарів майже на третину.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що буде зроблений офіційний запит до Генпрокуратури з приводу інформації у ЗМІ про нібито неефективне використання майна Федерації профспілок України. 

У свою чергу Голова Ради міністрів автономії Василь Джарти заявив, що керівництво Федерації профспілок України (ФПУ) планує передати ряд санаторіїв і готелів у Криму в управління ізраїльської компанії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.