НОВИНИ

У Криму в "Укрпрофоздоровниці" за останні роки щезла третина земель

Генеральна прокуратура розпочала перевірку додержання вимог законодавства щодо намірів керівництва Федерації професійних спілок продати у 10 регіонах 18 цілісних майнових комплексів та окремих об’єктів нерухомості, які входять до мереж підприємств "Укрпрофоздоровниця", "Укрпрофтур" та "Херсонтурист". Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

«Генеральною прокуратурою 23 травня внесено припис Голові Федерації профспілок  з вимогою недопущення незаконного відчуження майна профспілок та прийняття рішень щодо подальшого використання майна санаторно-курортних закладів відповідно до чинного законодавства України, інтересів громадян та держави», - йдеться у повідомленні. Перевірка триває.

В ГПУ відзначають, що лише прокуратурою АР Крим упродовж минулого та поточного років стосовно посадових осіб закладів системи "Укрпрофоздоровниця" порушено 8 кримінальних справ, у т.ч. 4 – за фактами незаконного відчуження 5,6 тис. кв. м нерухомого майна. З метою повернення у державну власність майна та земельних ділянок заявлено 7 позовів до суду.

«Прокурорськими перевірками викрито "рейдерські" схеми заволодіння приватними структурами за допомогою судових рішень лікувальними корпусами санаторіїв та організації у них приватних готелів, незаконної їх передачі в оренду з подальшою реалізацією за заниженою вартістю», - заявляють у Генпрокуратурі.

При цьому загальна площа земельних ділянок санаторно-курортних комплексів ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" в АР Крим за останні роки скоротилася зі 120 гектарів майже на третину.

Федерація профспілок України є найбільшим всеукраїнським профспілковим об'єднанням, до якого входять більш як 85 % членів профспілок країни – понад 9 мільйонів громадян. Федерація є власником понад 150 санаторно-туристичних комплексів в усіх куточках держави, де щороку забезпечується оздоровлення як членів профспілок разом із сім’ями, так і інших осіб за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. 

Нагадаємо, голова Ради міністрів автономії Василь Джарти заявив, що керівництво Федерації профспілок України (ФПУ) планує передати ряд санаторіїв і готелів у Криму в управління ізраїльської компанії. 

Нещодавно у Криму були затримані кілька посадовців, яких звинувачуютьу незаконному виділенні землі.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.