«Люди, які знаходяться при владі в нинішній Україні, грають з законом, а не за законом. Можна сперечатися, чи мав Власенко вжити заходів раніше, щоб уникнути маніпулювання його статусом адвоката, але він явно діяв як захисник в межах своїх повноважень депутата, а тому я вважаю, це дуже недружнім перекручування правил, якими керується закон про несумісництво депутатів. Якщо ви дійсно хочете боротися з сумісництвом депутатів, тоді, думаю, більшість нинішніх депутатів треба позбавити їх статусу. Тому це дійсно вибіркове правосуддя», – підкреслила Северінсен.
«Зважаючи на те, що у ЄС реформи прокуратури і судових органів чекають не лише в законодавстві, а й на практиці, то цей акт (позбавлення Власенка мандата – Ред.) свідчить, що судочинство є всього лише інструментом влади. Немає жодного верховенства права. Таким чином Україна далека від виконання необхідних копенгагенських критеріїв. Він (вирок Власенку – Ред.) завдає шкоди і без того поганій репутації режиму Януковича», – додала вона.
Нагадаємо, 6 березня Вищий адміністративний суд України позбавив депутатських повноважень народного депутата «Батьківщини», захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка. Опозиція готує позов до Європейського суду з прав людини, в якому проситиме переглянути рішення ВАСУ.
Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич назвав рішення ВАСУ щодо Власенка «кроком назад від підписання Угоди про асоціацію України з ЄС».
Раніше Держдепартамент США заявив, що вбачає у позбавленні мандата Власенка політичну мотивацію.США закликали українську владу «шанувати волю українських виборців, висловлену в жовтні 2012 року на парламентських виборах» і закінчити «політично мотивоване переслідування лідерів опозиції та виконувати міжнародні зобов’язання щодо верховенства закону та демократії».
МЗС України у відповідь на заяву Держдепу США закликало міжнародних партнерів «утримуватися від необґрунтованих закидів на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України».