НОВИНИ

Суд позбавив Власенка депутатського мандата

Вищий адміністративний суд позбавив депутатських повноважень народного депутата від «Батьківщини» Сергія Власенка. Таке рішення оголосив головуючий суддя Михайло Зайцев.

Зокрема, суд встановив, що захист будь-якої особи у суді нерозривно пов'язаний зі статусом адвоката та адвокатською діяльністю, зробивши з цього висновок про те, що Власенко адвокатську діяльність у зазначений у законі строк не припинив, тому є сумісником і мусить бути позбавлений депутатського мандата.

«Подання заяви Власенком 21 лютого до Вищої дисциплінарної комісії адвокатів не спростовує факту його зайняття адвокатською діяльністю», - оголосили судді.

У своєму рішенні вони також зазначили, що депутат ПР Володимир Мисик, який 19 лютого звернувся з відповідним поданням та регламентний комітет  діяли у межах закону.

«Судова колегія прийшла до висновку, що дії регламентного комітету не суперечили закону», - оголосив суддя Зайцев.

«Суд постановляє адміністративний позов Голови Верховної Ради Володимира Рибака задовольнити, достроково припинити депутатські повноваження нардепа Сергія Власенка від 6 березня 2013 року. Постанова суду є остаточною і не підлягає перегляду»,  - оголосили вирок судді.

22 лютого Власенко заявив, що подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво. Він зазначив, що відповідно до чинного законодавства право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви, однак це не позбавляє його права продовжувати бути захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Власенко неодноразово підкреслював, що є не адвокатом, а захисником Тимошенко. 

Між тим, регламентний комітет Верховної Ради ухвалив рішення про позбавлення депутатських повноважень Власенка та члена фракції Партії регіонів Андрія Веревського. З відповідними позовами до Вищого адміністративного суду України звернувся голова Верховної Ради Володимир Рибак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.