НОВИНИ

Financial Times: позбавлення Власенка мандата шокувало Захід

Справа Сергія Власенка загострює напруженість України з Брюсселем у вирішальний момент двосторонніх відносин. Про це пише Financial Times.

«Законність вердикту (у справі Власенка –Ред.) і мотивація ставляться зараз під сумнів не в останню чергу тому, що він загострює напруженість з Брюсселем у вирішальний момент двосторонніх відносин», - пише британське видання.

Джерело в західних дипломатичних колах в коментарі Financial Times назвало вирок ще одним «шокуючим» кроком Києва, який далі «загострюватиме напруженість з Брюсселем і діє проти всякої логіки або інтересів України з точки зору її шансів на підписання угоди про асоціацію з ЄС восени цього року».

Західні дипломатичні кола сказали, що керівництво ЄС хотіло «продовжувати діалог, якщо побачить прогрес» у демократії, але «керівництво Києва робить це все важчим». 

Читайте також: «Колективному Януковичу» Європа не потрібна

Нагадаємо, 6 березня Вищий адміністративний суд України позбавив депутатських повноважень народного депутата «Батьківщини», захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка. Опозиція  готує позов до Європейського суду з прав людини, в якому проситиме переглянути рішення ВАСУ.

Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич назвав рішення ВАСУ щодо Власенка «кроком назад від підписання Угоди про асоціацію України з ЄС».

Раніше Держдепартамент США заявив, що вбачає у позбавленні мандата Власенка політичну мотивацію.США закликали українську владу «шанувати волю українських виборців, висловлену в жовтні 2012 року на парламентських виборах» і закінчити «політично мотивоване переслідування лідерів опозиції та виконувати міжнародні зобов’язання щодо верховенства закону та демократії».

МЗС України у відповідь на заяву Держдепу США закликало міжнародних партнерів «утримуватися від необґрунтованих закидів на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.