Ганна Гопко: Вирок Віктару Бабарику є продовженням політики режиму Лукашенка із залякування своїх опонентів і переслідуванням інакомислячих

Політика
6 Липня 2021, 15:33

Вирок білоруському опозиціонеру є важливим і для України, тому необхідно докладати максимум зусиль до вирішення проблем із порушенням прав людей, розповіла у коментарі Тижню Ганна Гопко, народна депутатка VIII скликання  та голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах, а нині Голова правління ГО "Мережа захисту національних інтересів «АНТС»

“Очевидно, для України є важливим наголошувати на геополітичній актуальності успіху для всього регіону в боротьбі з політичними репресіями в Білорусі”, – стверджує Гопко.

 

Читайте також: Диктаторські вибрики. Як Лукашенка порушував міжнародне право

 

Такі авторитарні режими як у Білорусі, Росії та КНР, а також події у Східному Туркестані із порушенням прав уйгурів, концентраційні табори, які не мали б існувати у 21 столітті – все це говорить, переконана депутатка, про те, що боротьба за демократію має бути передовою для України, яка наразі також має схожі виклики і є наближеною територіально до цих скандалів.

“Вирок Віктару Бабарику є продовженням політики режиму Лукашенки із залякування своїх опонентів і переслідуванням інакодумців”, – відзначає експертка.

Санкційний тиск з боку Заходу не працює достатньо добре, аби ми вже могли побачити прогрес. Але, очевидно, контроль РФ над медіа, економікою, політикою Білорусі має обговорюватись Україною разом із країнами Балтії. За словами Ганни Гопко, незважаючи на певні дії в боротьбі з абсолютним впливом Аляксандра Лукашенки на судову систему Білорусі, всі мають працювати з країнами західної Європи, аби переконувати їх приймати вже конкретні стратегії. 

 

Читайте також: Die Welt: Таємні олігархи диктатора

 

“Ми бачили навіть всередині Європейського Союзу відсутність єдиного голосу. Хоча рік тому литовці наполягали на тому, що треба жорстко "дотиснути" Лукашенку. Розуміючи ризики, що він звернеться до Путіна, все одно штовхали його до оголошення реальних результатів виборів та припинення роботи репресивної машину та політичних вироків за сфабрикованими справами”, – зазначає експертка й нагадує, що схожа ситуація відбувалась й в Україні в період Майдану в часи Януковича.

Також нещодавно Спеціальний доповідач ООН звернувся до уряду Білорусі з вимогою звільнити близько 530 людей, яких правозахисні організації вважають політичними в'язнями, натякнувши на можливість подальших економічних санкцій проти Мінська.