Фільм-концерт “Розділові наживо” та літературний фестиваль “Кримський інжир”. Найголовніші культурні події тижня

Культура
10 Грудня 2019, 01:04

11 грудня в усіх кінотеатрах країни пройде показ фільму-концерту "Розділові Наживо", який є екранізацією останнього виступу культового мультидисциплінарного проекту "роздІловІ" за участі Сергія Жадана (текст / голос), Олі Михайлюк (ідея / візуалізації), Олексія Ворсоби(акордеон), Томаша Сікори (експериментальні інструменти та саксофон) та Сергія Пілявця (VJ).

 

 

Як зазначається, режисер-постановник фільму Вадим Ільков зібрав 11 найкращих операторів України, які одночасно слідкували за останнім виступом "роздІлових", розкриваючи глядачам несподівані та захопливі моменти творення мистецтва.

 

 

 

""РоздІловІ" досліджують поезію через музику та візуальні образи, звертаючи увагу на ритми та інтонації. Це чуттєвий твір про любов, ніжність, смерть, терпіння до тих, хто поряд, про тишу", – зазначають організатори.

 

Уперше проект було презентовано у грудні 2012 року в Івано-Франківську та Києві на основі книги Сергія Жадана "Вогнепальні й ножові". Відтоді "роздІловІ" об’їздили з виступами всю Україну, від Тернополя до Бахмута.

 

Читайте також: Клаус Едер: "Завдання критиків — підтримувати історію кіно живою"

 

Як відомо, Вадим Ільков, оператор-постановник фільму "Вулкан" (2018), режисер фільму "Тато — мамин брат" (2018) – переможець ОМКФ-2019 за кращу режисуру та кращий український повнометражний фільм. 

 

12 грудня у Києві у кінотеатрі "Жовтень" розпочинається фестиваль Французького короткого метру "Короткі дні -короткий метр".

 

 

У програму фестивалю увійшли п'ять різножанрових фільмів, учасників престижних міжнародних кінофестивалів які мають безліч нагород, серед яких: CLERMONT-FERRAND ISFF PALM SPRINGS ISFF, LOCARNO IFF, LEUVEN ISFF EI GOUNA FF, LINEA D'OMBRA, BROOKLYN HORROR FF.

 

Усі стрічки демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

 

 

Програма фестивалю:

 

1) "Кислота", режисер: Юст Филиппо, фантастика, хорор,  Франція, 2018, 18 хв.

 

Апокаліпсис починається з кислотного дощу. Тривожна хмара збирається десь на заході. Зараз вона повільно переміщується по сущі, змушуючи населення тікати. Оскільки хмара продовжує неминуче рухатися вперед, виникає паніка. Цей кумулюс є кислотою.

 

2) "Томатіс", режисер: Крістоф Сейбер, комедія,  Франція, Швейцарія, 2018, 20 хв.

 

У трьох кращих друзів, Джиммі, Семі і Софі, є приголомшливий проект: перетворити дозатор шоколаду в горщик. Так само у фільмі є собака.

 

3) "Атомна пляма", режисерка: Стефані Кабдевіла, фантастика, романтика,  Франція, 2018, 15 хв.

 

Покинуті на смерть, після падіння літака А307 на їх атомну станцію, працівники маленького прибережного містечка піддалися мутаціям. Вони створили земноводне співтовариство серед радіоактивних руїн. Однак, їм не вдалося продовжити свій рід.
Останній виживший, Котіс, страждає від самотності … Поки група  серферів не висаджується на берег.

 

Читайте також: Наріман Алієв: "Якби на українські стрічки приходив мільйон українських глядачів, кінотеатри із задоволенням давали би більше сеансів"

 

4) "Капітан Франція", режисери: Жюльєн Пайє і Томас Робіно, комедія,  Франція, 2019, 22 хв.

 

Документальний фільм про життя Капітана Франція, найбільшого французького супергероя, якого коли-небудь знав світ, з 1900 року до наших днів. Його пригоди приводять  до пляжу Омахи по всій Франції і зіштовхують з гігантським роботом, який загрожує знищити його країну.

 

5) "Домашня", режисера: Зульма Руж, комедія, Франція,  2018, 27 хв.

 

У глибокій сільській місцевості сім'я фермерів завершує свій кінець місяця абсолютно особливим чином.

 

Фестиваль триватиме до 8 січня 2020 року.

 

13-15 грудня у Києві пройде Другий українсько-кримськотатарський літературний фестиваль "Кримський Інжир".

 

 

Як зазначається, 13 грудня відбудеться підведення підсумків та церемонія нагородження другого літературного конкурсу "Кримський Інжир". А протягом 14 та  15 грудня проходитимуть дискусії на літературну тематику та читання творів лауреатів учасників конкурсу.

 

Серед учасників фестивалю: Андрій Курков, Лілі Хайд, Анастасія Левкова, Джемілє Сулейманова, Бекір Мамут, Володимир В’ятрович, Юрій Макаров, Галина Шиян, Тарас Лютий, Ірина Славінська, Катерина Калитко, Алім Алієв, Мустафа Джемілєв, Ахтем Сеітаблаєв, Андрій Куликов, Ігор Козловський та ін.

 

Читайте також: Реґула Венске: "Нечитання зажене у пастку фейкових новин"

 

Усі події фестивалю проходитимуть у Таврійському національному університеті, Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, Будинку звукозапису Українського радіо та Кримському Домі.

 

13 грудня у Харкові в арт-галереї "COME-IN"  пройде відкриття виставки відомого представника Харківської школи фотографії Олександра Супруна "Паралельні світи".

 

 

Організатори наголошують, що Супрун у середині 1970х-1980х рр. здобув широке визнання завдяки своїм фотомонтажам.

 

"Хоча сама техніка фотомонтажу підштовхує до втечі від буденності, погляд Супруна завжди залишається спрямованим на дійсність – в першу чергу на близьку фотографу сільську тематику. Саме тому його героями стають пастухи, торговки на ринках, колгоспники, літні люди. Фактурність дібраних автором сюжетів та образів співпадає з архетиповістю, яка вкорінена в колективній пам’яті, та робить їх до болю знайомими і зрозумілими, ніби ситуації з почутих історій, анекдотів чи власних щоденних спостережень. У поєднанні з монументалізмом композицій, позиченим у офіційного мистецтва, такий безпосередній реалізм та життєва правдивість дають ту напругу, що породжує різноманіття підтекстів та прочитань", – йдеться в описі події.

 

Читайте також: Вихід із тісняви

 

15 грудня у Львові у галереї SOVA Space вперше в Україні буде показана виставка Маріко Гельман "Back to Heaven 101", що являє собою серію комбінованих мистецьких творів із використанням унікальної авторської техніки поєднання живопису та штрихування кульковою ручкою на полотні. 

 

 

"Картини є рефлексіями мисткині на тему суперечливості природи людства, яке потопає у технічних інноваціях,  у бурхливому темпі життя. Серія ілюструє шлях людського сумління від міфічного світосприйняття до сприйняття усвідомленого, метаморфози наших уявлень про сакральне та ідеальне. Релігія і віра є однією з наскрізних тем виставки. Художниця протиставляє релігійну іконизацію страждань та самопожертви простому інстинкту самопіклування", – підкреслюють мистецтвознавці.

 

Експозиція діятиме до 21 грудня.