Ердоган висловив розчарування діями Меркель після визнання Бундестагом геноциду вірмен

4 Червня 2016, 17:20

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висловив розчарування діями канцлерки Німеччини Ангели Меркель після схвалення Бундестагом резолюції, якою було визнано геноцид вірмен в Османській імперії. Таку заяву Ердоган зробив в інтерв'ю турецьким ЗМІ, оприлюдненому в суботу, 4 червня.

За словами Ердогана, Меркель пообіцяла йому зробити все, що в її силах, щоб перешкодити ухваленню резолюції.

"Тепер я запитую себе: як провідні німецькі політики зможуть після такого рішення дивитися в обличчя мені і нашому прем'єру (Біналі Їлдириму – Ред.)", – заявив президент Туреччини.

Він також застеріг Німеччину, що вона може втратити "важливого друга" та вказав на мільйони людей турецького походження, які живуть у ФРН. При цьому він зазначив, що резолюція стосується тільки німецько-турецьких відносин, але не Туреччини з ЄС загалом.

Нагадаємо, 2 червня Бундестаг ухвалив резолюцію про визнання геноцидом масового знищення вірмен в Османській імперії за часів Першої світової війни. Після цього Туреччина відкликала з Німеччини свого посла.

П'ять років тому Туреччина тимчасово відкликала свого посла з Франції після того, як Національні збори схвалили кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен. У минулому році Анкара також відкликала посла Туреччини з Ватикану після того, як Папа Франциск назвав масові вбивства вірмен "першим геноцидом 20-го століття". Зараз Туреччина повернула обох послів.

Переважна більшість турків відкидає звинувачення в геноциді вірмен. Ця проблема заважає Туреччині і Вірменії  встановити дипломатичні відносини, а їх 30-кілометровий кордон закритий вже протягом двох десятиліть.