НОВИНИ

Німеччина визнала геноцид вірмен

Бундестаг ухвалив резолюцію всупереч протестам Туреччини.

У четвер, 2 червня, Бундестаг ухвалив резолюцію про визнання геноцидом масового знищення вірмен в Османській імперії за часів Першої світової війни. Під час голосування за лише один депутат висловився прости та один утримався. Про це повідомляє видання Tagesschau. 

Бундестаг мав розглянути проект резолюції ще у лютому 2016 року, проте ухвалення документу вирішили відкласти, щоб уникнути погіршення відносин з Туреччиною перед підписанням угоди про повернення мігрантів.

Зазначимо, напередодні голосування прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим назвав текст резолюції «смішним» і попередив Німеччину про погіршення відносин у разі її ухвалення.

Нагадаємо, п'ять років тому Туреччина тимчасово відкликала свого посла з Франції після того, як Національні збори схвалили кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен. У минулому році Анкара також відкликала посла Туреччини з Ватикану після того, як Папа Франциск назвав масові вбивства вірмен "першим геноцидом 20-го століття". Зараз Туреччина повернула обох послів.

Переважна більшість турків відкидає звинувачення в геноциді вірмен. Ця проблема заважає Туреччині і Вірменії  встановити дипломатичні відносини, а їх 30-кілометровий кордон закритий вже протягом двох десятиліть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.