НОВИНИ

Папа Римський назвав вбивства вірменів у 1915 році "першим геноцидом ХХ століття"

У двох інших геноцидах, зазначив він, винні нацизм і сталінізм, однак після них відбулися інші масові вбивства людей - у Камбоджі, Руанді, Бурунді та Боснії.

Папа Римський Франциск І назвав масове вбивство вірменів у 1915 році на території сучасної Туреччини першим геноцидом ХХ століття. Про це Франциск заявив під час меси у Ватикані, присвяченій століттю від початку тих подій.

За словами Франциска, у минулому столітті було три "масштабні, безпрецедентні трагедії", і перша сталася саме з вірменським народом.

У двох інших геноцидах, зазначив він, винні нацизм і сталінізм, однак після них відбулися інші масові вбивства людей - у Камбоджі, Руанді, Бурунді та Боснії.

Як зазначив понтифік, це означає, що людство, очевидно, "не в силах покласти край пролиттю безневинної крові".

Як відомо, Туреччина категорично відмовляється визнавати події 1915 року геноцидом.

У квітні 1915 року влада тодішньої Османської імперії розпочала масові арешти вірменів, які жили на її території. За даними Вірменії, внаслідок подальших подій було знищено до 1,5 млн. вірменів. Туреччина  вважає таку кількість жертв значно завищеною і стверджує, що жодного геноциду вірменського народу не було.

В світі офіційно визнали геноцид Уругвай, Аргентина, Венесуела, Канада, Росія,Франція, Італія, Швейцарія, Швеція, Греція, Словаччина, Нідерланди, Бельгія, Ватикан, Ліван, Кіпр, Польща, Литва, Чилі та інші країни, в тому числі, більшість штатів США.

3 квітня у Верховній Раді зареєстрували законопроект про визнання геноциду вірмен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.