Експерт: влада не має грошей на нові обіцянки Януковича

12 Березня 2012, 12:43

Експерт наголошує, що його «лякає не сам факт проголошення ініціатив», а те, що відразу після оприлюднення ініціатив президента «представники влади називають абсолютно різні цифри, які необхідні для їх фінансування – від 8 млрд гривень Акімової до 16 млрд Тігіпка, який сказав, що він на цій цифрі наполягає».

«Це означає, що до оприлюднення цих президентських ініціатив вони елементарно навіть не були прораховані», – наголосив Розенко.

«…можна зараз сказати, що влада не має ресурсу на їх покриття. Тому що ініціативи ніхто не прорахував. Хтось щось підсунув президенту, він вийшов їх проголосив», – додав експерт.

Розенко нагадує, що після засідання Кабміну журналісти запитали в Арбузова: «Де ви будете брати кошти?» На що той відповів: «Не знаю, будемо думати».

«Тобто це рівень підготовки матеріалів до таких серйозних документів, коли глава Нацбанку навіть не знає, як він реалізовуватиме ініціативу президента», – зазначив Розенко.

На думку експерта, приблизно реальна цифра необхідних витрат для виконання всіх соціальних ініціатив президента – 16-20 млрд гривен.

«Очевидно, що сьогодні такого додаткового ресурсу економіка дати не може», – заявив Розенко.

«Економічні підсумки перших місяців свідчать, що так, відбувається зростання економіки, але разом з тим в уряду є величезні проблеми з фінансуванням тих соціальних зобов’язань, які сьогодні вже були закладені в бюджеті на 2012 рік. Годі казати про додаткові заощадження», – пояснив він.

Крім того, для експерта не зрозуміло, як пов'язані митні збори чи податок на розкіш з Пенсійним фондом України, виключно страховою організацією, яка використовує рівно таку кількість коштів, які до неї надходять як внески. «А додаткові надходження мають тимчасову структуру», – зазначив Розенко.

«Висновки поки невтішні», – підсумував експерт. За його словами, ініціативи Януковича «не є якимись системними реформами чи системною політикою».

«Все-таки влада не зробила жодних висновків із 2004 року і пішла фактично традиційним шляхом, скупаючи голоси виборців напередодні чергових парламентських виборів. Така ідеологія для держави і для економіки в цілому нічим добрим закінчитися не може», – зазначив Розенко.

Читайте також: Компенсуючи популізм: ухвала КС дозволяє ручне керування соціальною політикою

Нагадаємо, 7 березня під час засідання уряду Янукович доручив Кабміну з травня провести перерахунок пенсій, з 1 червня відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР. Янукович також пообіцяв підвищення доплат учасникам, інвалідам війни, членам сімей померлих ветеранів війни, інвалідам праці, шахтарям.

Крім того, Янукович пообіцяв, що з травня в Україні запрацює іпотека під 2-3% річних, а також доручив уряду спростити процедуру реєстрації транспортних засобів.