Експерт: Призначення двох міністрів затягують лобісти і “стиль Януковича”

20 Січня 2013, 15:23

«Я б не дивувався, чесно кажучи. Тому що це вже певний стиль Януковича, стиль його кадрової політики. Він не поспішає з рішеннями», – відзначив Фесенко.

«Коли є готова кандидатура, яка задовольняє ключові фігури в його оточенні, а головне – подобається самому Януковичу, тоді рішення ухвалюється достатньо швидко. Якщо готового рішення нема – Янукович не поспішає», – зазначив експерт. «Можливо, це його досвід специфічний, чи стиль політичної поведінки», – додав він.

За словами Фесенка, пауза, протягом якої Янукович приглядається до кандидатів, може тривати кілька тижнів. «Основна причина – це специфічний стиль ухвалення рішень, зокрема, щодо кадрової політики. Такий стиль президента Януковича», – вважає він.

Крім того, зауважив експерт, «є розбіжності по кожній окремій ситуації».

Так, у випадку з міністром культури є проблема в тому, що кандидатур достатньо багато – називають не менше 3-5 кандидатур на цю посаду. При цьому немає ідеального кандидата, «у всіх є суттєві недоліки».

«Галузь дуже специфічна і тут вже питання: у когось нема досвіду роботи саме в цій галузі, хтось фахівець із суміжної галузі. Хтось дуже досвідчений, навіть колишній міністр (маю на увазі Богуцького (Юрій Богуцький – діючий заступник міністра культури – Ред.), але вже поважний вік», – пояснює Фесенко.

«У Богуцького є певні переваги, як і в Кулиняка (Михайло Кулиняк – екс-міністр культури – Ред.). Богуцький був у першому уряді Януковича, в Адміністрації Президента працював», – зазначив експерт.

При цьому найбільш показовою Фесенко вважає ситуацію із Кулиняком. «До нього є багато претензій, були публічні критичні зауваження, але він, що називається, своя людина, свій хлопець, який може розважити, який приємний у спілкуванні, але керівник не дуже ефективний», – зазначив він. «Його розглядають просто як менше зло. Що називається, на резриб’ї і Кулиняк міністр», – каже Фесенко.

«У кожної кандидатури є свої переваги і недоліки. Думаю, це й заважає ухвалити остаточне рішення», – вважає політолог.

«А по міністру промислової політики тут думаю, інша ситуація», – підкреслив він.

Експерт розповів, що це відновлення цього міністерства відбулося певною мірою поспіхом – ця ідея, як подейкують в кулуарах, виникла вже під час формування нового уряду.

«Але ідея виникла – а от кого призначити? Готової кандидатури не було. По деяких міністерствах призначення не були несподіванкою, а тут готової кандидатури нема. І далі почалася просто банальна лобістська боротьба за цю посаду», – вважає Фесенко.

На посаду міністра промполітики, на думку політолога, претендують групи Бойко-Фірташ, Ріната Ахметова і, не виключено, Сім’ї.

«Бойко, я думаю, не хоче бути віце-прем’єром без портфеля – зараз віце-прем’єри не можуть очолювати міністерства. Думаю, що Бойко і Фірташ зацікавлені поставити на це міністерство свою людину, а відповідно мати вплив на промислову політику», – пояснює Фесенко.

«З іншого боку, колись це міністерство очолювала людина, пов’язана з Ахметовим. Зараз – це новий губернатор Дніпропетровської області (Дмитро Колєсніков – Ред.). Думаю, що Ахметов теж претендує на це міністерство, тому що в нього теж є інтереси в галузі промислової політики», – зазначив експерт.

«Хтозна, може і Сім’я теж приглядається до цього міністерства», – не виключає він.

«Думаю, у випадку з міністерством промислової політики спрацьовує і чинник лобістської боротьби за цю посаду», – підсумував експерт.

Нагадаємо, 24 грудня президент Віктор Янукович затвердив новий склад уряду, без призначення міністра культури та міністра промполітики.