Експерт: Протести можуть змусити Путіна «похоронити» «Єдину Росію» заради президентства

11 Грудня 2011, 13:38

«Навіть неозброєним оком було видно, наскільки російські керівники злякалися перших акцій протесту проти фальсифікацій виборів у Держдуму. Непідготовленість Кремля вилилася в хаотичний мітинг «нашистів» на підтримку «Єдиної Росії», Учасники якого ховали свої обличчя, а також у заяві Путіна, що протести населення спонсорують американські фонди, які витратили сотні мільйонів доларів. Його заява викликала різку реакцію Заходу. Крім того, переляк російської влади підтверджують заборони проведення будь-яких опозиційних акцій і стягування до Москви внутрішніх військ на випадок штурму органів влади. Проте незабаром в Кремлі з'ясували: невдоволення росіян виявилося спонтанним і не керується опозицією – що різко змінило стратегію поведінки Путіна з жорсткого пресингу на технологію «добрий цар покарає бояр», – пояснив Корнійчук.

Він вважає, що саме в рамках гри у «доброго царя» Путін дозволив провести багатотисячний мітинг росіян на Болотяній площі.

«По-перше, цим «широким жестом» відразу вибили з рук опозиції козир про тиск влади на простих людей, який міг би посилити протести по країні. Також Кремль дозволив активним росіянам «випустити пару», що накопичилася за останні роки. По-друге, Путін, на відміну від 4-5 грудня, заздалегідь знав, що нічого кардинально небезпечного для влади на Болотній площі не відбудеться. Це підтверджує висвітлення протесту контрольованими Кремлем центральними каналами. Також про це свідчить резолюція мітингу, зокрема, вимога перевиборів до парламенту, а не координація акцій протесту і вимог відставки прем'єра Путіна за провал економічної політики», – вважає експерт..

Він впевнений, що помірні вимоги протестуючих дали Путіну карт-бланш для отримання третього президентського терміну.

«З одного боку – Путін, в рамках контрольованого діалогу з суспільством, буде обіцяти провести «перезавантаження» політичної системи в країні, ставши президентом. Можливо навіть – будуть обіцяні перевибори в Держдуму в 2012 році. Не виключено, Кремль для заспокоєння суспільства звільнить главу ЦВК. З іншого боку, Путін давно вже був готовий на політичну «смерть» «Єдиної Росії», яка виконала свою функцію слухняних «кнопкодавів» у Держдумі. Тому Кремль почне підготовку нового провладного проекту, а «єдиноросами» пожертвують для заспокоєння народу. Проблем з контролем за Держдумою не буде – завжди знайдуться механізми домовленостей з комуністами, ЛДПР, «Справедливою Росією», – прогнозує Корнійчук.

На його думку, надалі влада дозволить росіянам безперешкодно «випускати пару» на мітингах, зображуючи свободу слова.

«При цьому буде жорстко припиняти спроби переходу до антипутінської риторики-за допомогою арештів найбільш радикальних опозиціонерів», – переконаний експерт.

На його думку, єдиний, хто реально програв від акцій протестів населення і фальсифікацій виборів, це президент Медведєв, якого, по суті, «підставив» Путін. Саме Медведєв очолював список «Єдиної Росії» на виборах. Партії, яка зазнала нищівного фіаско і заплямована фальсифікаціями.

«Саме Медведєв відмовився балотуватися в президенти на користь Путіна – в обмін на прем'єрський пост від «Єдиної Росії». Проте тепер у Путіна з'явився серйозний аргумент відмовити Медведєву у посаді прем'єра, оскільки для народу будь-який представник «єдиноросів» у владі став як «червона ганчірка». Вистачить і одного Путіна в президентах», – пояснив експерт.

Як повідомлялось,10 грудня у Москві відбувся багатотисячний мітинг на Болотній площі проти результатів парламентських виборів.

За даними поліції, на акції зібралося не більше 20 тисяч осіб. Однак, за оцінками організаторів, у мітингу взяли участь від 60 до 100 тисяч людей. З кадрів трансляції видно, що площа не змогла вмістити всіх, хто прийшов.

За словами спостерігачів, ця акція стала наймасовішою в Москві з кінця 90-х років.

Мітинг завершився прийняттям резолюції, в якій вимагається «негайне звільнення всіх політв'язнів, скасування підсумків фальсифікованих виборів, відставка Чурова  і розслідування його діяльності, розслідування всіх фактів порушень і фальсифікацій, покарання винних, реєстрації опозиційних партій, прийняття демократичного законодавства про партії та вибори, проведення нових відкритих і чесних виборів».