НОВИНИ

В ОБСЄ розкритикували вибори до Держдуми РФ

Вибори до російської Держдуми, що пройшли 4 грудня, супроводжувалися численними порушеннями. Про це оголосила в понеділок, 5 грудня, в Москві спостережна місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), повідомляє агентство AFP.

Спостерігачі відзначили, що "вибори були добре організовані, проте по ходу підрахунку голосів якість процедури значно погіршилася". Експерти констатували "часті порушення процедурних норм і факти очевидного маніпулювання". Так, наприклад, "є серйозні свідчення того, що у виборчі урни проводилося вкидання бюлетенів".

Глава об'єднаної групи спостерігачів ОБСЄ і ПАРЄ Петрос Ефтіміу повідомив, що з більш ніж однієї третини виборчих дільниць спостерігачі не отримали копії результатів голосування, "і були звіти про те, що були перешкоди роботі наших спостерігачів".

Ефтіміу також вказав, що "мала місце залежність від адміністративного ресурсу і не була достатньо проявлена ​​неупередженість і рівність усіх перед законом".

Спостереження за підрахунком голосів на 115 дільницях, куди були допущені західні спостерігачі, виявило "грубі" або "дуже грубі" порушення на 34 дільницях, викликані "в основному поганою організацією або недостатньою прозорістю", сказано у звіті місії спостерігачів ОБСЄ, зазначає Reuters.

Спостерігачі вказали на "дефіцит чесності" і визнали, що конкуренція на виборах була обмежена на користь правлячої партії. Доказом з'явилися залежність виборчкомів, упередженість більшості мас-медіа і недоречне втручання у виборчий процес з боку державних службовців.

Тим часом агентство "Інтерфакс" цитує оприлюднену 5 грудня в Москві заяву "групи незалежних міжнародних спостерігачів", в якійговориться, що голосування та підрахунок голосів на виборах депутатів Держдуми РФ шостого скликання пройшли "відповідно до міжнародних виборчихстандартівта законодавстваРФ".

ОБСЄ, провідний західний інститут у сфері моніторингу виборів та демократичних процедур, надіслала до Росії 200 спостерігачів (ще 40 - Парламентська Асамблея Ради Європи).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.