Експерт: місію Європарламенту продовжують, щоб Янукович не переклав вину за зрив євроінтеграції на ЄС

17 Листопада 2013, 00:53

«Рішення про продовження місії – очікуване, її вже продовжували й раніше, то й далі можна продовжувати», – зазначив експерт, додавши, що таке рішення варто все таки оцінювати позитивно.

«Принаймні імовірне негативне рішення просто відтягується і ще дається більше часу і простору для маневру українській владі», – додав він.

На думку Горбача, «найбільший ризик тепер не щодо підписання, а що на них (Кокса і Кваснєвського. – Ред.) перекладуть відповідальність за зрив (підписання угоди про асоціацію. – Ред..)».

«Таким чином вони страхуються, щоби їх не звинуватили в цьому. Не дати так би мовити своєму опоненту шанс перекласти всю вину на ЄС», – пояснив експерт сенс продовження роботи місії, зважаючи на негативні прогнози щодо підписання угоди з Україною.

«До цього моменту, думаю, що місія провалена. При всіх талантах Алєксандра Кваснєвського спілкуватися з колишніми радянськими людьми він не знайшов спільної мови з Януковичем. Довіру не встановлено і буле кілька рішень місії, які оцінювались як такі, що йдуть у ва-банк з їхніми пропозиціями… Скоріше все це була гра в піддавки», – зауважив Горбач.

Нагадаємо, роботу моніторингової місії Європарламенту під керівництвом Пета Кокса та Алєксандра Кваснєвського, що працює в Україні з червня минулого року, продовжували чотири рази. 

Зокрема, вперше – 6 лютого конференція президентів Європарламенту вирішила продовжити місію Кокса-Кваснєвського. 

18 квітня Європарламент заслуховував звіт Кокса та Кваснєвського, після чого знову погодився на продовження їхньої місії до вересня.

"Ми вважаємо, що ця місія продемонструвала потенціал у досягненні результатів, які необхідні для майбутніх стратегічних рішень у відносинах між Європейським Союзом і Україною. Ми визнаємо, що багато чого ще належить зробити, і, що, як привілейований канал зв'язку, місія може допомогти в досягненні подальшого прогресу ", – йшлося в резюме доповіді спостерігачів місії, текст якого був оприлюднений на веб-сайті Європейського парламенту.

Вже 15 жовтня президент Європарламенту Мартін Шульц заявив, що мандат наглядової місії ЄП продовжено до середини листопада. Він також зазначив, що необхідно знайти рішення, що задовольнить усі сторони в ситуації зі "справою Тимошенко". "Ми продовжили нашу місію, тому що головну мету – справу Тимошенко – не було досягнуто", – пояснив у свою чергу Кваснєвський.

Звіт Кваснєвського і Кокса призначили на Конференцію президентів Європарламенту 13 листопада. Та й цього разу Європа продемонструвала свою поступливість і місію знову продовжили. Тепер уже – до саміту у Вільнюсі, що відбудеться 28-29 листопада.

Причиною цього вчергове стала відсутність компромісу щодо вирішення питання Тимошенко. Наразі каменем спотикання є законопрокт, що міг би дати можливість екс-прем'єру виїхати за кордон на лікування.